Kazansaydık Doğrulara İhanet Olurdu

'Masallar ve Hikayeler' forumunda Erkan tarafından 5 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Birkaç söz
    Taner Sağır: 'Antrenmanlarda 170 kilo kaldırıyordum, bana ne oldu anlayamadım?'
    Ercüment Olgundeniz: 'Diski 1,5 metre daha uzağa atabilseydim şimdi en azından bronz almıştım, tabii 1000 altın da ödül...'
    Eşref Apak: 'Yorgunum, buraya gelmeyi hiç istemedim. Artık sıkıldım...'
    Türk Erişmiş: 'Diş tedavim uzadığından buraya geç geldim. Saat farkına uyum sağlayamadım için de başarısız oldum. Birkaç gün önce Çin'de olsaydım, 3 bin metre engellide finale kalırdım...'
    Birkaç not
    İzzet İnce: Sakatlandığında 190 kiloyu kaldırmaya çalışıyordu. Naim Süleymanoğlu ise 1988 Seul Olimpiyatları'nda 190 kilo kaldırıp altın madalya almıştı. Ancak Naim 56 kilo yarışmacısıydı, İzzet 85...
    Derya Büyükuncu: Sekiz altın madalyalı Michael Phelps kadar iyi yapabildiği tek iş onunla aynı okulu bitirmekti (Michigan Üniversitesi. Ama Phelps iki olimpiyatta 14 altın alırken, Derya katıldığı beş olimpiyattan da eli boş döndü.
    Aydın Polatçı: Sekiz ay önce 145 kiloydu. 120'ye inebilmek için resmen aç yaşadı. Son günlerde 'su' diye sayıklıyordu...
    Recep Çelik: 20 kilometre yürüyüşte herkesle birlikte yarıştı!.. Çünkü bu dalda eleme yoktu. Recep 49 kişi içinde 49'uncu oldu.
    Birkaç sporcu
    Michael Phelps: Onu, 7 yıl her gün havuza soktular, haftada 80 km yüzdürdüler. 2004'den itibaren haftada bir gün izin yapıyor. 11 yaşından beri Bob Bowman'la çalışıyor. Pekin'de 8 altın madalya aldı, 7 dünya rekoru kırdı. Atina Olimpiyatları ile birlikte 14 altına ulaştı.
    Ussain Bolt: 100 ve 200 metrede dünya rekorları kırarak olimpiyat şampiyonu oldu. Sırrını 'durmaksızın çalışmak...' olarak açıkladı.
    Ve gerçek...
    Bir yanda bizimkilerin ne dediği, ne yaptığı, öte yanda bilimi, aklı, çalışmayı seçenlerin izlediği yol...
    Kazansaydık doğrulara ihanet olurdu...

2. Olimpiyatlardaki başarısızlığımız Türk sporu adına
    çok üzücü malesef. Futbola kıyasla, diğer spor dallarına
    yapılan yatırımlar ve sponsorluk ne yazık ki çok yetersiz.
    Sanırım bunlarda gözardı edilmemeli.
    Eee birde üzerine bizim tembel yapımız da eklenince....:f19:

Teşekkürler Erkan

3. gerçekten kazansa idik doğrulara ihanet olurdu;
    Türk atletizminin yetiştirdiğini en başarılı sporcularından olan Süreyya Ayhan daha önce yasaklı olan bir madde kullanarak 2004 Atina Olimpiyatlarına katılamamıştı.Bu sporcuya ömür boyu spordan men cezası verildi.
    Olimpiyatlar da belki de ilk defa atletizm de madalya alabilirdik, yazık milletimiz adına çok üzücü bunlar
    emeğine sağlık ERKAN:f40:

4. teşekkürler erkan