Kayıp Yüzyılın Prensesi Kahraman Tazeoğlu

'Kitap özetleri' forumunda Meryem tarafından 21 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. kayıp yüzyılın prensesi oylum kahraman tazeoğlu,

Kahraman Tazeoğlu son kitabı Kayıp Yüzyılın Prensesi

Sen bana neleri öğrettiğini biliyor musun?
    İnsanın terk edildiğinde değil, unutulduğunda yalnızlaştığını ve unutulmanın insanoğluna verilmiş en büyük ceza olduğunu… insanı asıl yalnızlaştıranın, uzağındayken unutulmak değil, yakınındayken hatırlanmamak olduğunu…
    Sen bana neleri öğrettiğini biliyor musun?
    Başkalarının gözlerindeki ışığı görebilmemiz için, önce kendi gözlerimizdeki karanlığı aydınlatmamız gerektiğini.

Kahraman Tazeoğlunun yeni kitabından bu sözler.Geçenlerde bir kitapçıda rastgeldiğim şairimizin kitabına.ve herzamanki gibi okuduğum ilk satırlar beni vurdu.Kahraman Tazeoğlu her zaman ki mükemmel anlatımıyla karşımızda idi.Kitap Oylum Talu'ya ithafen yazılmış.Aslında gıyabında aradığını bulamamış ve yalnızlığı seçmiş kadınlara ithaf etmiş.
    Ve en güzel cevabı vermiş yalnız bayanlara sorulan sorulara."Gençsin,güzelsin eğitimlisin neden haytında biri yok?"
    İşte o satırlar:

'Onunki hayal bir aşktı…
    Mantığın mantık hatasıydı. Tebdil-i dünyaydı. Dar alanda kısa hesaplaşmalardı. Anlamayı anlamamaktı. Ete gömülü kurşundu. Hayali bir aşktı işte… hayalindeki hayalete gelin olmaktı.