Karışık Bilgiler

'Güncel Bilgiler' forumunda Erkan tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Kağıt mendil gerçeği
    Türk insanın kağıt mendil yerine kullandığı SELPAK sözcüğü, aslında Seka'nın ürettiği krepon kağıdından yapılmış sert tuvalet kâğıdına rakip olarak 1970 yılında Eczacıbaşı tarafından üretilen tuvalet kağıdının adıdır. Bu ad ise selülozun 'Sel'i ile temizliği simgeleyen 'Pak' kelimelerden türetilmiştir.

İlk ve ortaöğretimdeki öğretmenlerimizin çoğunluğu erkek...

Türkiye'de 757'si özel, 34 bin 656 ilköğretim okulu var. Bu kurumlarda toplam 445 bin 452 öğretmen görev yapıyor. Ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin sayısı ise 381 bin 760. Anaokulu düzeyinde azınlıkta kalan erkek öğretmenler, ilköğretimde %51, ortaöğretimde ise %58'lik oranla kadın meslektaşlarını geride bırakıyor.

Başarı küçük olsun, benim olsun...

Türk insanı ekip başarısına uygun değildir. Başarının kime ait olduğu konusunda anlaşamaz. Müzikte en az grubun olduğu ülke Türkiye'dir. Sporda son yıllarda en başarılı olduğumuz dal ise halter'dir. Bununla beraber günümüzün gelişen iş dünyasında ekip çalışması vazgeçilemez bir unsur haline gelmiştir.

2. Erkan yaaa olur mu bir zamanlar mavi renkli kabı olan kağıt mendiller vardı ve üzerinde kocaman selpak yazıyordu al işte kanıtı ;) :

3. türk insanı ekip başarısına uygun değildir başarı az olsun benim olsun ...
    evet millet olarak öyleyiz...
    :f20:

4. emeğine sağlık--------------

5. bilgi ve paylaşım için teşekkürlerr