Kararan Diz Kapakları İçin Bitkisel Çözümler

'Etüt Merkezi' forumunda Sibel tarafından 19 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kararan dizler genetik olabilir ve dirsek gibi cildinizin toplandığı diğer bölgelerde de görülebilir. Öncelikle bunu çok fazla dert etmeyin çünkü sizinle birlikte 10 milyonlarca insan kararan diz kapaklarına ya da dirseklere sahip. Cilt bakımınızı düzenli olarak yapıyor, almanız gereken vitamin ve mineralleri düzenli beslenmenizle alıyorsanız kararan diz problemini geri plana itebilirsiniz. Ancak yine de diz kapaklarınızın üzerinde bulunan cilt rengini bir kaç ton açmak istiyorsanız aşağıdaki reçetelerden evinizin rahatlığında faydalanabilirsiniz.
  Limon: Limon asitli içeriğiyle ağartıcı özelliğe sahiptir. Ancak dizlerinizde açık bir yara varsa çok yakacağından dikkat etmenizi öneririm. Limonu ortadan ikiye kesin ve diz kapağınıza, çevresine sürün ve 10-15 dakika kadar bekletin.
  Zeytinyağı Ve Esmer Şeker: Limon diz kapağınızda iyice kuruduktan sonra ölü deri hücrelerini temizleyecek ve cildinizi nemlendirecek diğer uygulamaya geçebiliriz. 2-3 yemek kaşığı zeytin yağı içine 2-3 çay kaşığı toz esmer şeker atarak karıştırın ve diz kapaklarınızı bu karışımla ovun. Bu karışım peeling kremi etkisi yaratacak ve zeytinyağı cildinizi nemlendirecektir. 10 dakika kadar ovduktan sonra bol ılık suyla dizlerinizi yıkayın. Ekstra nem için iyi bir nemlendirici sürebilirsiniz.
  Yukarıdaki uygulamayı kararan diz kapakları bir kaç ton açılıncaya kadar her gün uygulayabilirsiniz. Tabii her gün peeling yapmanıza gerek olmayacağı için zeytinyağının içine haftada bir esmer şeker ekleyebilirsiniz. Ama her gün cildi nemlendirmek için zeytinyağını sürün.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Nisan 2015
Yükleniyor...
- Kararan Kapakları İçin Forum Tarih
Kararan Koltuk Altı İçin Öneriler Kişisel Bakım 27 Mayıs 2011
23 nisan ile ilgili ödev kapakları Ders notları 14 Şubat 2014
Göz Kapaklarındaki Şişkinlik Nasıl Giderilir? Kişisel Bakım 10 Kasım 2013
Kavanoz Kaplamalari kapakları Bunları biliyormusunuz 9 Ocak 2013