Karadağlar Kadir - Korel Cezayirli Kimdir

'Biyografi' forumunda Ezlem tarafından 8 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Karadağlar Kadir - Korel Cezayirli Kimdir
  Korel Cezayirli
  Doğum Yeri : Ankara
  Doğum Tarihi : 02 Şubat 1978
  Eğitimi : Akademi

  İlk-orta-lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1985 – 1994 yılları arasında sırasıyla; yüzme basketbol ve artistik buz pateni dallarında lisanslı sporcu oldu.

  1994 – 1996 yılları arasında modern dans ve jazz dans üzerine dersler aldı. 1996’da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Öğrenciliği süresince başta Prof. Bozkurt Kuruç Semih Sergen Lale Oraloğlu ve Prof. Dr. Fuat Hacyev olmak üzere birçok değerli ustadan dersler aldı.

  2000 yılında konservatuvardan mezun olan Cezayirli aynı yıl Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sınavını kazandı ve Şehir Tiyatroları’nın kurucu-oyuncusu olarak göreve başladı. 2005 yılında Şehir Tiyatroları bünyesinde Geleneksel Türk Tiyatrosu Birimi’ni kurarak; Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun canlandırılması geliştirilmesi ve Çağdaş Türk Tiyatrosu Kuramı çalışmalarını başlattı. 2006 yılında Tolga Özeçel’ le birlikte Tiyatro Gazetesi’ni kurdu. Halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Dedesi Vedi Cezayirli Devlet Tiyatrolarının ilk dönem sanatçılarından olup Adana Şehir Tiyatrolarının da kurucusudur. Ankara'daki ilk film stüdyosu Cezayirli Film 'i kurmuştur.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Şubat 2014
Yükleniyor...
- Karadağlar Kadir Korel Forum Tarih
Karadağlar Elim Bağlı Dalım Kuru Şarkısı sözü Şarkı Sözü 15 Şubat 2011
Karadağlar Gülhayat- Hatice Şendil Kimdir Biyografi 9 Kasım 2010
Karadağlar ali - İbrahim Çelikkol Kimdir Biyografi 8 Kasım 2010
Karadağlar Dizi Resimleri Popüler Diziler 7 Kasım 2010