Kara Fatma Kitabı Özeti

Konusu 'Kitap Tanıtımı' forumundadır ve Ezlem tarafından 4 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. Ezlem Üye

Kara Fatma Kitap Özeti
    Gonca Elmas Akay Kitapları
    Kara Fatma Kitap Tanıtım
    Kara Fatma Konusu

Kitap Özet

Kurtuluş Savaşı'nın İlk Türk Kadın Subayı Fatma Seher'in Kahramanlık Öyküsü
    “Bu kahramanlık öyküsünü yazmaya başlarken ellerim titredi Büyük bir kahramanı layıkıyla yazabilmek, onu tarihin tozlu sayfalarından çıkartıp sizlerle buluşturmak kolay değildi Savaş yıllarının yetersiz arşivi korkmama neden olsa da beni yıldırmadı Çünkü Türk Edebiyatı Kurtuluş Savaşı'nda çarpışan bir kadın subayın hayatını konu alan bir romandan mahrumdu

Ben bir tarih kitabı yazmadım Kendimi Fatma Seher'in yerine koyup onunla özdeşleştirdim Bu, benim Fatma Seher'im Tarihin karanlıkta kalmış, dillenmemiş sayfalarında kendi kahramanımı yazdım Unutulmuş gerçek bir kahramanı gözümden, yüreğimden sizlere aktarmaya çalıştım Fatma Seher'in tekrar canlanıp aramıza hak ettiği gibi bir kahraman olarak katılacak olmasında benim de bir payım olursa bundan onur duyarım

Anlı şanlı tarihimizin, cephelerde çarpışıp rütbe alan ilk Türk kadın subayı olan Fatma Seher Hanım, kahramanlıklarıyla tarihe damgasını vurmuştur İzmit, Gemlik, Bursa bölgelerinde Kuvayı Milliye askeri olarak çarpışan, oğlu ve kızıyla canını siper eden Fatma Seher Hanım, Büyük Taarruz'da üsteğmen rütbesini almış, savaştan sonra bağlanan maaşını Kızılay'a bağışlamıştır”

Benzer konu başlıkları: Kara Fatma
Forum Başlık Tarih
Komik resimler Güneşte Yanmış Karafatma 5 Ekim 2012
Sorun Cevaplayalım Bir gün tek başına, mavi karanlık ve Fatmagülün Suçu Ne kitaplarının yazarı 3 Ekim 2012
Kitap Tanıtımı Kara Fatma Gonca Elmas Akay 26 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım kara fatma türk toplumu için neler yapmıştır kısaca 20 Ağustos 2011
Soru Cevap kahraman kara fatmaya mektup 11 Aralık 2010