Kar Tatili Olan İller 17-18 Şubat

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 17 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime bir gün ara verildi. Kar tatili olan iller şunlar
    BURSA
    Bursa'nın Büyükorhan, Keles ve Orhaneli ilçelerinde, olumsuz hava koşulları yüzünden okullar bir gün süreyle tatil edildi.

NİĞDE
    Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda bugün eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilemesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

ÇANKIRI
    Çankırı'da sabaha kadar devam eden kar yağışı nedeniyle Çankırı Merkez, Korgun, Atkaracalar, Kurşunlu, Ilgaz, Eldivan, Orta ve Şabanözü, Kızılırmak ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

KONYA

Konya Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Beyşehir ve Doğanhisar ilçe merkez, belde ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

KARAMAN

Karaman'da da etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Yağışlar nedeniyle Başyayla ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Başyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Atlı, geceden beri yoğun şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle okulların bugün tatil edildiğini söyledi.

KÜTAHYA

Kütahya'da da etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Simav, Pazarlar ve Şaphane ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar ile okul öncesi ve yaygın eğitim kurumlarında eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı. Emet ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için okullar bugün tatil edildi.

ISPARTA

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar bugün tatil edildi.