Kaptan Galatasaray'a Teknik Direktör Olarak Döndü

'Spor Gündemi' forumunda Aysell tarafından 23 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Galatasaray'da kovulan teknik direktör Skibbe'nin yerine UEFA Kupası'nı kazanan takımın kaptanı Bülent Korkmaz getirildi

İSTANBUL - Süper Lig'de teknik direktörünü değiştiren takımların arasına Galatasaray da katıldı. Önceki gece Ali Sami Yen'de Kocaelispor'a 5-2 yenilerek tarihinin en ağır iç saha yenilgilerinden birini alan Sarı-Kırmızılılarda başkan Adnan Polat, karşılaşma sonrası öfkeli bir dille "Yedi yıldır Galatasaray’da çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve bu statta 5 gol yediğimizi hatırlamıyorum. Büyük üzüntü yaşıyoruz. Bunun sorumlularından hesap sorulacak" demişti. Nitekim faturanın kesildiği kişiyi gördük. Yönetim, sezon başında anlaştığı genç Alman teknik direktör Michael Skibbe'yi kapı önüne koydu.

Peki yerini kim gelecekti? Yönetim, bu 'kişi' için zaten maç sonunda arayışlara başlamıştı. Kocaelispor yenilgisi sonrası Fubol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, futbol şubesi sorumlularından Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ, gece geç saatlerde Polat Towers'ta, Türkiye'de bulunhan ve maçı da izleyen Galatasaray'ın eski oyuncusu ve teknik direktörü Gheorghe Hagi'yle bir araya geldi. Bu görüşmede yöneticiler Hagi'ye sezon sonuna kadar sözleşme teklif etti. Rumen çalıştırıcı bu teklife sıcak bakmadı ve uzun süreli sözleşme talep etti. Hagi'yle gerçekleştirilen görüşmenin sona ermesinden sonra yöneticiler, yine Polat Towers'ta başkan Adnan Polat ve teknik danışman Karl Heinz Feldkamp'le ile buluşup, Hagi'yle olan görüşmenin detayların aktardı.

Sabah bu kez Polat Renaissance Otel'de Rumen teknik adamla bir kez daha bir araya gelen yöneticiler Adnan Sezgin, Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ, yapılan teklifi 'sıka süreli sözleşme' isteklerini yineledi. Hagi de kararında direndi ve uzun süreli sözleşme istedi. Bu durumda Hagi seçeneğinden vazgeçildi.

Sarı-Kırmızılı yönetim bu noktadan sonra, bir başka 'evladına' kucak açtı ve Bülent Korkmaz'la görüştü. Takımın efsane kaptanlarından olan ve 2000'de UEFA Kupası'nı kucaklayan kadronun 'demirbaşlarından' Korkmaz'la yapılan görüşmeler olumlu sonuç verdi ve 'Cesuryürek' lakaplı genç teknik adam, Galatasaray'ın bu sezonki ikinci çalıştırıcısı oldu. Böylece Sarı-Kırmızılı takımın UEFA Kupası'nda perşembe günü oynayacağı maça teknik direktör olarak Korkmaz çıkacak. Genç teknik adam kariyerine Kayseri Erciyesspor'la başlamış ardından da geçen sezon Bursaspor ve Gençlerbirliği'nde görev yapmıştı.

2. Cevap: Kaptan Galatasaray'a Teknik Direktör Olarak Döndü

hadi hayırlısı bakalım ne olacak merak ediyorum doğrusu:f196:

3. Cevap: Kaptan Galatasaray'a Teknik Direktör Olarak Döndü

Dünkü maç beni delirtti zaten Fenerbahçe puan kaybediyor bizimkiler de onları yanlız bırakmıyor :f196: