Kapılar

'Masallar ve Hikayeler' forumunda ORHAN tarafından 14 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Kapalı Kapılar

Kapalı kapılar var hayatımızda…
    Nicedir açmadığımız, bilerek kapattığımız, üstüne kör bir kilit vurduğumuz kapılar…
    Bazen açmaya korktuğumuz, bazen ardındakilerle yüzleşmekten çekindiğimiz kapılar…
    Eski bir dostluk bazen, eskiden yapıp ettiklerimiz bazen…
    Eski “biz”, eskimeyen izlerimiz.
    Kapıların ardında kalan... Hayatımızdan uzak durmasını istediklerimiz.
    Cesaretimizdir bu bazen, bazen yenilgimiz. Bazen hayretimiz, bazen isteklerimiz.
    Ne çok kapıyı kapattık dostlar, ne çok kapı kapandı yüzümüze...
    Nasıl kapılar açıldı, kapattıklarımızın yerine…
    Masumiyeti, insafı kapatan insanlar gördüm, üzerlerine kör bir kilit taktıklarını... Anahtarlarını da dipsiz kuyuya attıklarını...
    Nice erdemin üzerine kapatılan kapıların yerine, ardına kadar zevk-ü sefanın ışıltılı kapılarının açıldığına şahit oldu bu yeryüzü…
    Kendisini sevenlerin üzerine kapılar çarptı yeryüzünde kimileri...
    Kimileri kendini gelip geçici “dünya” ya kapattı…
    Dünya, sadece kendisi için yaşayanlara en büyük kapalı kapı oldu.

Kapattık bazı kapıları dostlar! Kör bir kilit vurduk üzerlerine…
    Şimdi açılırlar mı yeniden, en tılsımlı sözleri söylesek?
    Yahut yeni kapılar açsak, kaybettiklerimizin peşine düşsek…
    Kör kilitli kapıları açmak gerek dostlar! Biraz cesaret gerek belki…
    Gerçeklerle yüzleşmeye cesaret, gerçekleri kabullenmeye cesaret...
    Ve gayret ve gayret!

Sevgiyle çaldığınız tüm kapıların ardına dek açılması dileğiyle...

-alıntı-

2. Cevap: Kapılar

:)
    Nefis bir yazıydı. Bir çırpıda okudum. Hepimizin kapattığı kapılar vardır elbet. Son cümledeki dileğinizin hepimiz için geçerli olmasını dilerim bende :f40:

3. Cevap: Kapılar

Bazen bir yazı insanı çok kısa bir süre içinde olsa başka yerlere götürebiliyor....

Kapatmış olduğumuz kapıları açabilmek ve sevgiyle çaldığımız kapıların sonuna kadar açılması dileğimle.

4. Cevap: Kapılar

Bugün tarifsiz bir hüzün var içimde.Yazı çok etkiledi beni ve bu konuda çok şey yazmak isterdim..
    Yaşam bir seçim mekanı ve bazen istemediğimiz halde kapıları kapatmamız gerekiyor.Bunu da yapabilmeli. Hani her seçim bir kaybedişti.Kaybedilmeyi de seçebilmeli.
    İşte eğer bu durumdaysak kapılarımız geçmişin izlerine değil de geleceğin ufkuna açılmalı..
    Duanıza amin diyorum teşekkürler..