Kansızlığa İyi Gelen Besinler Neler?

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  Kansızlığa İyi Gelen Besinler Neler?

  [​IMG]
  Kansızlık özellikle çocuklar da olmak üzere daha fazla kadınlarda görülen bir sağlık sorunudur.Kansızlığın tedavisinin bir hekim tarafındn ayapılmaıs ve ihmal edilmemesi gerekmektedir.Özellikle kansızlık sorunu ilerlemeden yada ortaya çıkmadan dikkat edilmesi gereken şey sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı oluşturmak olacaktır.Bu nedenle kanzılığa iyi gelen kan yapıcı besinler neler olduğunu aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz.Günlük beslenmenizde aşağıdaki besinleri tüketmeyi ihmal etmemelisiniz.

  Ayrıca kanszılığın belirtileri şöyledir;Halsizlik, çabuk yorulma, baş dönmesi, nefes darlığı, çarpıntı, iştahsızlık, bulantı, sık hastalanma, daha fazla üşüme, dikkati toplamada güçlük, yüzde, gözde ve avuç içlerinde solgunluk gibi belirtilerle kendini göstermektedir.

  Keçiboynuzu Pekmezi Kansızlığa çok iyi gelir. İyi bir demir deposudur.

  Üzüm ve dut Her ikisi de hem B12 vitamini hem demir açısından zenginidir. Kansızlık çekenlerin bolca yemesi gerekir.

  Arslan pençesi Çok fazla bilinmeyen arslanpençesi otunun çayı kansızlığa iyi gelir. Gün boyunca 3 bardak taze demlenmiş çay içilmesi önerilir.

  Deniz ürünleri Demir içeren deniz ürünleri de kansızlığa iyi gelen yiyecekler arasında. Sardalye, hamsi, midye ve istiridye ihtiyacınız olan vitaminleri size sağlayacaktır. Uzmanlara göre demir bakımından en zengin yiyeceklerden biri istiridye.

  Tam tahılla Vejetaryen olabilirsiniz, ya da et ürünlerini sevmiyor olabilirsiniz. O zaman size meyve ve sebzelerin yanında birkaç seçenek daha önerelim: tam tahıllar, baklagiller, kuru yemişler.
   
Yükleniyor...
- Kansızlığa İyi Gelen Forum Tarih
Kan Yapan Yiyecekler ve Kansızlığa İyi Gelen Besinler Sağlıklı Beslenme ve Diyet 19 Kasım 2013
Kansızlığa İyi Gelen Yiyecekler Sağlıklı Beslenme ve Diyet 31 Ekim 2013
Kan Yapıcı Besinler ve Kansızlığa İyi Gelen Besinler Sağlıklı Beslenme ve Diyet 7 Şubat 2013
Kansızlığa İyi Gelen Besinler Hastalıklar 10 Ocak 2013