Kanaviçe Modelleri (Şablonlu)

'El Becerileri' forumunda okkan tarafından 29 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Kanaviçe, el işleri için kullanılan seyrek dokunmuş keten bezi ve onun üzerine yapılmış olan işlemelere verilen addır.

Etamin işine benzer. Aynen onun gibi renkli küçük çarpılardan desenler oluşturma şeklindedir. Etaminden farkı, kanaviçenin düz kumaş üzerine işlenmesidir. Kumaş üzerine öncelikle kaneve adı verilen özel dokunmuş bir kumaş tutturulur. Sonra renkli ipliklerle kanave referans olarak alınarak desen işlenir. Desenin işlenmesi bittikten sonra kanave asıl kumaş üzerinden ip ip çekilerek işlenmiş desenle kumaş arasından temizlenerek kanaviçe elde edilir.

2. Cevap: Kanaviçe Modelleri (Şablonlu)

Kardeşim sen bu işi biliyorsun negüzel modeller bunlar..

Hiç bilmem hatta sevmem ama bu modelleri görünce kanaviçe işleyesim geldi..:f196:Devamını bekleriz..:)

3. Cevap: Kanaviçe Modelleri (Şablonlu)

Hayırdır applam. Bu ne iş. :) Önce evlenecem diye tutturdun şimdide çeyiz işine mi merak sardın. ;) Gelinimiz çok şanslı olacak :f30: Sandığını bi kurcala bakalım daha neler çıkacak :)

4. Cevap: Kanaviçe Modelleri (Şablonlu)

Eee napalım aplaam devir değişti artık erkekler çeyiz yapıyor :f30: . Hem baktım sizden hayır yok ne çeyizimi hazırlıyonuz ne de kız bakıyosunuz iş başa düştü. Bende elimin nasırıyla örgü öreyim dedim :) :)

5. Cevap: Kanaviçe Modelleri (Şablonlu)

:f73: inanmıyorum sana. Kanaviçe bitti şimdide örgüyemi başladın :) Yakında kazak modellerini eklersen foruma hiç şaşırmayacam söz ;)

6. Cevap: Kanaviçe Modelleri (Şablonlu)

Nelerde bilir yaparmış Okanımız.:))Onu bunu bilmem ama oyunculuğuna şahit oldum.Süper yetenekleri var yakışır diyorum;)

7. Cevap: Kanaviçe Modelleri (Şablonlu)

Teşekkürler biiibiim şımartma beni. yada şımart şımarmaya ihtiyacım var :pp :D :f30: