kanal istanbula 30 milyar dolar teklif veren kim

'Haberler' forumunda Dark tarafından 2 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. kanal istanbula 30 milyar dolar teklif veren kim

30 milyar dolar veririm var mı artıran?

Kanal İstanbul bir kaç yüz milyar dolar bırakır diyen iş adamı Serdar İnan, proje için 30 milyar dolar teklif etti.

Kanal İstanbul projesine ilk teklif İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan’dan geldi. Çılgın projeyi desteklediğini belirten İnan, “Projeye 30 milyar dolar veririm” dedi. Projenin Türkiye ve İstanbul’a değer katacağını dile getiren İnan şunları söyledi: “Türkiye’nin ne büyük madeni ne petrolü var. Bizim elimizde turizm ve insanların yaşamak istediği gayrimenkullerimiz var. Bunun yabancılara satışını ön plana almamız lazım. İspanya’yı İspanya yapan Araplara sattıkları 400 milyar euroluk gayrimenkul. Kanal İstanbul bir kaç yüz milyar dolar para getirebilecek proje. Boğazda bugün 30 milyon dolara satılan evler var, ikinci boğazda da o fiyatlara ev satılabilir. Şu anki boğazdan çok daha güzelini bile yapabiliriz. Ben proje için 30 milyar dolar teklif ediyorum. Var mı artıran?” Projenin tamamlanmasının 10-15 seneyi bulabileceğini belirten İnan, Türkiye’nin dış borcunu bu proje ile ödeyebileceğini kaydetti.

Alıntı: emlakkulisi.com