Kan grubunuza göre beslenin

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda EyLüL tarafından 24 Eylül 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kan grubunuza Göre Beslenme Önerileri
  Hangi Kan Grubu Nasıl Beslenmeli?
  Kan Grupları Ve Beslenme
  [​IMG]

  Kan grubunuza göre beslenin
  Herkesin kan grubu farklıdır. Dr. Peter D. Adamo tarafından geliştirilen kan grubu diyetleri herkesin kan grubuna uygun bir diyet çizelgesi takip etmesini öngörmektedir.

  Kan grubu 0 olanlar;

  Bu kişilerin yüksek protein değerleri içeren yiyecekler yemesi gerekmektedir. Bol miktarda et ve balık içeren, düşük karbonhidratlı beslenme düzeni benimsenmelidir.

  Kan grubu A olanlar;

  Bu kan grubuna mensup kişiler vejetaryen beslenmeye özen göstermelidir. ÖZellikle fındık, fıstık, tohumlar, tahıllar, baklagiller ve bol miktarda sebze-meyve tüketmeleri gerekmektedir.

  Kan grubu B olanlar;

  B grubu kişiler yiyecek kısıtlaması en az olan kişilerdir. Sadece işlenmiş besinlerden uzak durmaları gerekmektedir. Fındık-fıstık gibi yemişleri tüketebilirler, ancak yine de bol karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmalarında fayda vardır.

  Kan grubu AB olanlar;

  Bu gruptakiler A ve B grupları için önerilen besinlerden tüketmelidir. Ancak orta yolu bulmak gereklidir. Çünkü B grubunun rahatlığı A vitaminin kısıtlayıcılığıyla kafa karıştırıcı bir duruma sebep olabilir. Bu nedenle az ama istedikleri herşeyden yiyebilirler.
   
Yükleniyor...
- grubunuza göre beslenin Forum Tarih
Kan Grubunuza Göre Karakter Falınız Kişisel Bakım 12 Mayıs 2011
Kanın görevleri kısaca Sağlık bilgisi 25 Eylül 2016
Gelenek ve göreneklerimizin, bir arada yaşayan insanlar açısından önemi Zaman Tüneli 2 Eylül 2016
Türkiye haritası Marmara Bölgesi’ni gösteren haritaya göre neden daha az ayrıntı içermektedir? Güncel Bilgiler 2 Eylül 2016