Kamkat Nedir Faydaları Nelerdir?

'Şifalı Bitkiler' forumunda Yasemin tarafından 23 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

  1. Kamkat meyvesi Ülkemizde en fazla Rize'de yetişiyor.Kamkat meyvesinin ana vatanı olarak bilinen Ülke Çin'dir bunun yanı sıra birçok ülkede yetişritilmeye başlanmıştır.Ülkemizde de birçok yerde yetiştirilmeye çalışılan kamkat meyvesi sadece Rize'de iyi meyve vermiştir.

    Kamkat meyvesini evinizin balkonuna yetiştirebilirsiniz evde balkonda yetişen tek meyve ağacı sayılabilir kamkat.Kamkat meyvesi Temmuz ayının sonlarında çiçek açar ve Eylül ayı içerisinde yada sonunda meyve vermeye başlar.Bu meyveler Nisan ve Mayıs aylarında olgunluğa erişir yenebilir.Kamkat'ın faydalarını sırlamak gerekirse en önemli faydaları Kamkat meyvesi C vitamini bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Kamkat kabuğu ile beraber yenildiğinde gribal enfeksiyonları önleyici etkisi oldukça büyük.Ayrıca Kamkat A,B1,B2,B3 ve Kalsiyum da bulunur.Kamkat meyvesi sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlamaktadır.


    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kamkat-meyvesi-faydalari-84849.jpg]kamkat-meyvesi-faydalari-84849[/IMGALT]
     
    Son düzenleme: 9 Kasım 2013
Yükleniyor...
- Kamkat Nedir Faydaları Forum Tarih
Kamkat Meyvesi Nedir? Şifalı Bitkiler 11 Mayıs 2013
Kamkat Ağacı Bakımı Bunları biliyormusunuz 26 Mayıs 2013
Kamkat Ağacı Faydaları Bunları biliyormusunuz 21 Mayıs 2013
Kamkat Meyvesinin Faydaları Neler Bunları biliyormusunuz 19 Mayıs 2013