Kamil Sönmez kimdir resimleri

'Biyografi' forumunda Blizzard tarafından 5 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kamil Sönmez kimdir


  Kamil Sönmez 1947 yılında Ordunun Perşembe ilçesinde doğdu. Kamil Sönmez Özellikle Karadeniz müziğinden türküler seslendiren Türk halk müziği sanatçısı, sinema ve tiyatro oyuncusu.
  Kamil Sönmez İlköğretimini Giresun'da tamamladıktan sonra, Ankara Devlet Konservatuarı Opera şan bölümüne girdi. Kamil Sönmez 1967-1969 yılları arasında askerlik görevini yaptı. Askerlik sonrası Avni Dilligil Tiyatrosu’nda profesyonel tiyatro oyunculuğuna başladı. Sırasıyla Ankara Sahnesi ve Ankara Kardeş Oyuncular Tiyatrosu'nda çalışmalarını sürdürdü.


  Tiyatro’da oyunculuğunu sürdürürken Zülfü Livaneli’nin yapımcılığında ilk plağı olan "İnce Memed - Hekimoğlu" ile şarkıcılığa başladı. Sonra halk türküleri sınavını kazanarak radyoya girdi. Karadeniz türkülerinin en önemli sanatçılarından biri oldu. Bu sırada sinema filmlerinde de rol aldı.


  Kamil Sönmez, 1993 yılından beri Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Türk Halk Müziği korosunda solisttir. 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.  Kamil Sönmez resmi


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 5 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Kamil Sönmez kimdir Forum Tarih
Kamil Sönmez Hayatını Kaybetti Medya Bölümü 20 Aralık 2012
Kamil Sönmez Yoğun Bakımda Medya Bölümü 5 Aralık 2012
Kamil Sönmez Öldü mü Haberler 5 Aralık 2012
Zeynep Kamil Kimdir Biyografi 14 Şubat 2013