Kalp Krizi Riski

'Sağlık Rehberi' forumunda Belinay tarafından 1 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kalp Krizi Riski Sabah Artıyor
  Kalp Krizi Riski Sabah Saatlerinde Daha Yüksek

  Bilim adamları, ani ölümcül kalp krizi ile biyolojik saat arasında moleküler bir bağlantı buldu. Araştırmaya göre, kalp rahatsızlığı sonucu ölüm ihtimalinin en yüksek olduğu zaman, sabah saatleri.

  ABD'nin Ohio eyaletindeki Case Western Reserve Üniversitesi bilim adamlarının araştırmasına göre, ani kalp rahatsızlığı sonucu ölüm ihtimalinin en yüksek olduğu zaman, sabah saatleri. Risk daha sonra düşüyor ve akşama doğru yeniden artıyor.

  Bilim adamları, biyolojik saate göre çalışan ve gün içerisinde değeri sürekli değişen Klf15 proteininin kalp atışlarını kontrol eden iyon kanalları üzerinde etkili olduğunu buldu.

  Bilim adamları, genetik değişikliğe uğrattıkları farelerin bir bölümünde hiç Klf15 proteini bulunmamasını, diğer grupta ise fazla olmasını sağladı. Her iki durumda da hayvanların kalp ritm bozukluğu sonucu ölme ihtimali yükseldi.

  Fareler üzerinde yapılan deneyde elde edilen sonuçların insanlarda da alınması durumunda kalp damar hastalıklarının teşhis ve tedavisinde yeni yöntemlere kapı aralanabileceği belirtildi.

  Alıntı​
   
 2. broken heart

  broken heart Yasaklı

  Cevap: Kalp Krizi Riski

  sabahlari geç mi kalksak :)
   
 3. Cevap: Kalp Krizi Riski

  Uyanık olmanız gerekmiyor uyurkende kalp krizi geçirme riskiniz yüksek
  yinede deniyebilirsiniz :f40:
   
Yükleniyor...
- Kalp Krizi Riski Forum Tarih
Kalp krizi riskiniz var mı? Sosyal Konular 27 Aralık 2011
Kalp Krizi Riskini Azaltmak İçin Sağlık bilgisi 13 Ağustos 2011
Öğle Uykusu Kalp Krizi Riskini Azaltıyor Hastalıklar 4 Ocak 2009
kalp krizi geçiren kardeşine ehliyeti olmadığı için hangi araçla 6 haftada gidebilmiştir Sorun Cevaplayalım 10 Kasım 2015