Kalp Çarpıntısı

'Hastalıklar' forumunda Meryem tarafından 9 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kalp Çarpıntısı belirtileri

  Kalp çarpıntısı çoğunlukla sinirsel bir durumdur; kişinin ya kalp hastalığı korkusuyla ya da duygusal bozukluklar sonucu ortaya çıkar.

  Kalp çarpıntısı, kalbin ve tiroyit bezi gibi başka organların bazı organik hastalıkların belirtisi de olabilir. Sinüs taşikardisi, kalbin dakikada 100'den çok atmasıyla nitelendirilen bir bozukluktur.Genellikle aşamalı olarak ortaya çıkar. Erken karıncık kasılması, kalbin sektiği biçiminde asılsız bir vuruş duygusu uyandırır; bunun nedeni kalp karıncıkları, önceki kasılmanın ardından vaktinden önce kasıldıklarında, ikinci bir kasılmadan önce, uzun bir ödünleyici duraklama olmasıdır.

  Kalp çarpıntısı, bazen korkutucu bazen de sevindiricidir. Sevincin de korkunun da fazlası, özellikle aniden ve birden başlayanı, başlı başına çarpıntı nedenidir. Sevinç ve korkuda kalbinizi hızlandıran, onu daha güçlü ve süratli çarpması için uyaran, kanınızda fazlaca artan adrenalindir. BÖBREKÜSTÜ bezlerinizin değişen bedensel ve ruhsal koşullara yeterli uyumu sağlayabilmek için ürettiği adrenalin, kalp kaslarınızın hızlı ve güçlü kasılmasına yol açmaktadır. Bunların tümünün normal ve fizyolojik değişimlerdir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Ocak 2013
Yükleniyor...
- Kalp Çarpıntısı Forum Tarih
Uykuda Kalp Çarpıntısı Sağlık bilgisi 18 Nisan 2011
Kalp Çarpıntısı Neden Olur? Sağlık bilgisi 4 Ocak 2011
Kalp Çarpıntısı Neden Olur Hastalıklar 27 Mart 2010
Kalp Sağlığınız İçin Müzik Dinleyin Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016