Kahve Molası

'Kitap özetleri' forumunda Wish tarafından 30 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Bilgeoğuz Yayınları
    Sayfa Sayısı : 248
    Kağıt Cinsi : Enso
    ISBN : 978-605-4200-73-3
    Boyutları : 13,5X21
    Kapak Tipi : Amerikan Bristol
    Dili : Türkçe
    Yayın Yılı : 2010

Bir kahve içimliği kısa hikâyelerde insanı tanımak mümkün müdür?

Bu kitaptaki otuz beş hikâyenin her biri, insanın birbirinden farklı çehresine ayna tutuyor. Bir insan bir evrendir görüşünden yola çıkan yazar, hayatın değişik yönlerine doğru okurunu gizemli bir yolculuğa çıkartıyor. Hazır bulunup, ziyan edilmiş sevgilerden, hiç tanışılmamışlardan, bulmak ümidiyle çıkılmış yolculuklardan söz ediyor. Bir kadının, bir babanın, esnafın, gencin, bazen bir bunağın veya bir kedinin, bir köpeğin iç âleminde gezinirken, hayatın aslında ne kadar güzel, ele geçirilmiş ne kadar değerli bir fırsat olduğunu da fısıldıyor kulaklarımıza. Yazar insanları sevilesi yanlarıyla ama insanca kusurlarıyla birlikte seviyor.

Zaman kısa. Hayat çok hızlı akıp gidiyor. Öyleyse biz neresindeyiz hayatın? Cevabı, bir “Kahve Molası’nda” Muhterem Yüceyılmaz’ın kısa hikâyelerinde bulacaksınız.

2. Cevap: Kahve Molası

Eline sağlık...Okunası bir kitaba benziyor...

3. Cevap: Kahve Molası

Konusu itibariyle güzel bir kitap tanıtım için teşekkürler canım listeme ekliyorum.:f40:

4. Cevap: Kahve Molası

Ne güzel böyle türk eserlerini araştırmak vede duyuru yapmak tşkler

5. Cevap: Kahve Molası

Bir kahve içimliği kısa hikâyelerde insanı tanımak mümkün müdür? :f20:

Kendini tanımaya başlamak bu sorunun ilk adımı ;)Acil D&R yolu göründü bana :f196:

6. italyan

italyan Yasaklı

Cevap: Kahve Molası

Şimdi anlamdım ben bu kahve Türk kahvesi ise zor 40 yılda ancak biter..Ama nescafe ise 5-10 dk biter bu kitap:D

7. Cevap: Kahve Molası

PayLşm için TşkLer merak eTTim iLk fırsaTTa aLıp okuyacaqım..

8. Cevap: Kahve Molası

Başlığı görünce Dileğim bizi kahve içmeye çağırmış diye düşündüm.:oops:
    Biz en iyisi bir okuma odası açalım ve kitabını alan gelsin bir köşede sessiz sessiz huzur bulsun. İçecekler şirketten ama bir garson şart :f106:
    Uzun bir süre bana ve Melisaya dokunmayın arkadaşlar Elimizde 4 ciltlik bir kitap var ve biz henüz 1. cilde yeni başladık ama bitirince neden olmasın gider alır bizde size eşlik ederiz :f40: