Kahve İçmek Ölüm Riskini Azaltıyor

'Sağlık bilgisi' forumunda Merve tarafından 17 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Günde 3 fincan kahve ölüm riskini yüzde 10 azaltıyor

  Günde üç fincan kahve içen yetişkinlerin bazı hastalıklara bağlı ölüm riskinin yaklaşık yüzde 10 azalabileceği belirlendi.

  Amerikan Ulusal Kanser Kurumu'nun yaptığı araştırmaya 1995-1996'da 50-71 yaşında olan 400 bin kişi katıldı. Katılımcıların sağlık durumu 31 Aralık 2008'e kadar izlendi.

  "New England Journal of Medicine" dergisinde yayımlanan araştırma, günde ortalama üç fincan normal ya da kafeinsiz kahve içenlerin, kalp-damar, solunum, şeker hastalıkları, inme ve yaralanmaya bağlı ölüm riskinin içmeyenlere göre daha az olduğunu gösterdi.

  Bu sonuçların kahvenin ömrü uzattığı anlamına gelmediğini belirten bilimadamlarından Neal Freedman, kahve içmek ve genel olarak ölüm riskinde azalma arasında bağlantı bulduklarını ifade etti.

  Bunun kahve ve ölüm riskinin az olması arasında sebep-sonuç bağlantısı olduğu gibi yorumlanamayacağını belirten Freedman, sonuçların kahvenin sağlığa zararlı olmadığını gösterebileceğini vurguladı.

  Freedman, kahvenin farklı binden fazla madde içerdiğini, bu maddelerin de sağlığı olumlu etkiliyor olabileceğini belirtti.

  kaynak:trthaber
   
Yükleniyor...
- Kahve İçmek Ölüm Forum Tarih
Hamilelik Boyunca Kahve İçmek Bebeğinizi Olumsuz Etkiliyor! Bebek Bakımı 12 Eylül 2011
Kahve içmek için en uygun saat Zaman Tüneli 17 Mayıs 2016
Cok kahve içmek zararlımı Sağlıklı Beslenme ve Diyet 11 Mayıs 2014
Gebelikte Kahverengi Akıntı Leke Normal mi? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016