Kahvaltılık Sos Nasıl Yapılır?

'Damak Keyfi' forumunda Yasemin tarafından 6 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Bayanlar sizlere ev yapımı kahvaltılık bir sos tarifi vermek istiyorum inanın çok lezzetli oluyor.Hem besleyici ve saplıklı özellikle çocuklarınız yediğinde güzelde bir iştah açıcı olacağını düşünüyorum.Hemen sizlere Kölemiş patlıcan ve közlenmiş kırmızı biberlerle yapılan nefis sos tarifimi paylaşmak istiyorum.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kahvaltili-sos-84918.jpg]kahvaltili-sos-84918[/IMGALT]

Öncelikle Kahvaltılık Sos İçin Gerekli Olan Malzemeleri sıralıyayım daha sonr atarifimizde geçelim ne dersiniz :f63:

Evet Kahvaltılık Sos İçin Gerekli Olan Malzemeler Şöyle:

3 Kilo patlıcan
    3 kilo Domates
    5 Kilo Kırmızı Biber
    Bir su bardağı kadar sarımsak
    Bir Su bardağı Zeytinyağı
    Yarm su bardağı sirke
    İsteğinize göre Fesleyen koyabilirsiniz.

Kahvaltılık Sosumuzun Yapılışı Şöyledir:

Öncelikle patlıcanları ve kırmızı biberlerimizi güzelce közlüyoruz ardından kabuklaırnı güzelce soyuyoruz ve robottan geçiriyoruz.Aynı şekilde domateslerimiiz ve sarımsaklarımızı da robottan geçiriyoruz.Daha sonra bu karışımı patlıcanların üzerine ekleyin ve ocağa alın iyice pişirin pişirdikten sonra karşımımızın üzerine zeytinyağını ekliyoruz.Sirkeyide ekleyin ve güzlece karıştırın işte hepsi bu kadar soğutun ve kavanozlara doldurun kahvaltılık sosumuz yenmek için hazırdır.

2. Düne kadar kahvaltıda sos yendiğini hiç düşünmemiştim bu konuyu okuduktan sonra denedim ailecek afiyetle yedik :)