Kahraman Tazeoğlu Sözleri Şiirleri

'Karışık Şiirler' forumunda zamaneanne tarafından 10 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Kahraman Tazeoğlu Sözleri

Kahraman Tazeoğlu Şiirleri

Karşımda bir adam var şu anda; güncesine düştüğü mayınlı satırlarla benli zamanların izini süren. Sen ki bir dar zaman mutluluğuydun yüreğime sızıveren. Ben ki yüreğinin kıyısında taşıdığın uçuruma dokunabilen ilk kadın!

Susardın ve kar yağardı
    Gözlerinde başlardı gece
    Yarım kalmış kitaplarda biterdi.
    Alnımızda bilenen kör bir bıçaktı zaman

Ben sana yenilmek için sevdim seni. Hayallerime yakıştığın için sevdim. Ama artık gitme vakti. Duymadığın sesimi sana emanet ederek, acılarıma yokluğunu ekleyerek ve nereye gidersem gideyim seninle kalarak gitme vakti…

Aramadığın yerlerde olmayı seçiyorum nedense. Karşılaşma ihtimalimizin olmadığı… Olamayacağı… İlk ışıktan sağa dönüyorum hep. Senden değil, seninle karşılaşmaktan korkuyorum

seramonik dil pıhtılaşmalarında erek
    platonik kalp krizlerinde recm edilmiş kadın uykusu
    geceler yetmedi bak siyahı doldurmaya
    sayıklama odalarına
    tecacüz koyan ürküntülerim var şimdilerde
    "benden şizofren olmaz"larımdan eğildim de
    düştüm bu deliliğe

ihtimaller ve ihtilallerden peydahım

çok usuma geldiniz bu gece
    kapı gıcırtısı gözlerim yerle yeksan

korku ayak bileklerimden kesti beni

ve benim hiçliğime katık nörotik düşlerim vardı
    ve kendi gölgemde kuruttuğum ağaç dalları
    ve çıldırışlarım çeyizliklerin kadardı
    içi dar
    ve sen sende var mısın şimdi
    bende kaldığın kadar

gelseydin eğer kendimi bile kovardım yanımdan
    gelmedin
    yine kendimsiz kaldım ardından
    dünyanın bütün dillerinde sustum
    ve bir şair bıraktın geride
    ekmeğini aşktan çıkaran!

Duam olup kalacaksın. Sevdikçe çoğalacaksın yokluğunla içimde. Kızma bana sitemkar yazıyorum diye... Küskünlüğüm inan sana değil. Söz dinletemiyorum duygularıma, yüreğime. Saatler seni sen geçmiyor. Selamını getirmiyor rüzgarın nefesi. Yollar yolumu sana bağlamıyor. Sen bırakma beni. Şimdi sen bana beni ne kadar çok sevdiğini anlat. Gerçek-yalan farketmez. Giderken bunu duymak yaşatır beni ancak. Son iyiliğin olsun bana. Ya da sus ve git benden; ardına bakmadan..