Kadir gecesi 2015 mesajları

'Güzel Sözler' forumunda Demet tarafından 15 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

1. Demet

Demet Editör

2015 Kadir Gecesinde Filistini Gazzeyi unutmayalım Rabbimizden bu gece Gazze için dua edelim İslam alemininbiran önce birlik olması için dua edelim

Kadir gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte, Ramazan'ın yirmi yedinci gününün gecesinde olma ihtimali yüksektir. İslam peygamberi Muhammed Kadir gecesinin hangi gece olduğunu kesin şekilde belirtmemiş, ancak; "Siz Kadir gecesini Ramazan'ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız" demiştir

İslam'a göre Allah Kur'anın ilk ayetlerini Cebrail aracılığı ile İslam peygamberi Muhammed 'e kırk yaşında Hira Mağarası'nda göndermiştir. İlk ayetler Kadir gecesinde indirilen Alak Suresi'nin ilk ayetleridir

O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin (Kadir gecesi) hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.

Kadir gecesinde birçok melekler yeryüzüne inerler, bu gecenin fiyüzatından müstefit olurlar, müslümanlara selam verirler, onları tebrik ederler, müslümanların hallerine, ibâdetlerine şâhit olurlar.

kadir gecesi.

Ey talihsizlerin sığınağı,
    Ey âcizlerin güç kaynağı,
    Ey dertlilerin tabibi
    Ey yolda kalmışların yol göstereni!
    Ey çaresizler çaresi!
    Ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtının Sultanı!
    İçinde bulunduğumuz kadir gecesi hürmetine bizleri affeyle ya Rabbi

Elimizden ve dilimizden bu duaları yapmaktan başka bir şey gelmiyor. Eğer bizim aklımıza gelmeyen başka çözüm yolları varsa bize onları da göster. Görmeyen gözlerimize göster, işitmeyen kulaklarımız duyur, anlamayan kalplerimize hissettir.

"Yok mu bana dua edip bir şeyler isteyen, istesin ki vereyim" buyuruyorsun. Vermek istemeseydin, istemeyi vermezdin. Dilimiz döndüğü kadar göğün kapılarını yoklayarak sana dua edip yalvardık.

Kadir gecesinin şerefi pek büyüktür. Bu mübârek gecede yapılacak ibâdetlerin sevabı pek çoktur. Bu geceye nâiliyet, büyük bir nimettir. Bu ulvi geceyi gafletle, masiyetle geçirmekten son derece sakınmalıdır.

Allahım Hayalime bile Günah girmesin bana Temiz bir Gönül ver Kadir geceniz Mübarek Olsun

Kadir Geceniz Mübarek Olsun Bu Gece Gazze deki kardeşlerimiz için bol bol dua edelim

Bu gecede sana emanet ettim çaresizce göz yaşı döken kardeşlerimi..acılar içinde kıvranan çocukları..SANA EMANET ETTİM..RABBİM

Affettim dediğin kulun da ben olayım Allah'ım Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Allahım, Seni umuyor ve Sana dua ediyorum. Beni hayırlı umutlarıma kavuştur.Günahlarımı bağışla. Senin her şeye gücün yeter

Hüzünlerimi hâyrâ çeviren Allah'ım!
    Dilimi Duâ'sız, gönlümü sensiz bırakma... Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Sema kapılarının açık olduğu bugünde heybenizde tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle kadir geceniz Mübarek olsun

Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allah’a arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allah’ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara gark ettiği bir gecedir.
    Hepimize şimdiden hayırlı olsun

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kadir gecen mübarek olsun.

Tüm İslam Aleminin KADİR GECESİ Mübarek Olsun...Rabbim Dualarımızı Kabul ve Makbul Eylesin İnşAllah... AMİN

Kadir gecesi duası...
    ''Allah'ım, Sen çok affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affet''

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.
    kadir gecesi-2.