Kadınca Kadınlar ve kavga konuları

'Kadınca' forumunda Esra Öztürk tarafından 9 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Kadınlar ve kavga konuları

Yapılan son araştırmalara göre çiftler arasında yaşanan kavgaların en çok kadın dırdırından kaynaklandığı söylenmekte. Ne kadar doğru bilemiyorum ama sizde çenemizi açtırmayın yahu!

Kadının iş hayatına girmesi ve para kazanması ile ev hayatının tertibi düzeni yemeği kadına yük olmaya başlamıştır. Kadının iş hayatında olmasına halen adapte olamayan erkek milleti ise kadınlara yardımcı olmamak konusunda gayet ısrarcılar. İşte en büyük kavga sebeplerinden bir tanesi tam bu anda patlak vermektedir. Kadının ben senin hizmetçin miyim? Sözü ile başlayıp günlerce evde temizlik, yemek, ütü yapmama eylemine kadar giden bir durum ile sonlanan bir tartışmadır. Sonuçta yine erkek pes eder yardım edeceğine söz verir ve sonra ise her şey yine eski düzen devam eder, ta ki kadın tekrar patlayana kadar. Bir başka kavga sebebi ise ceplerimize giren ufacık telefonlarda ki internet. İlerliyoruz kabul ediyoruz, teknoloji filan bunlarda kabulümüz ama neden sürekli mesaj geliyor telefonuna? Yeniden bir kavganın ateşlendiğini hissediyor gibisiniz. “yok aşkım gruplara üye yapmışlar, yok aşkım toplu mesaj, yok aşkım Cuma mesajı…” bunların hiç biri karınızın dırdırından kurtaramaz sizi. Sabahtan akşama kadar yorulan eşinize ilgi göstermek boynunuzun borcu olmalı. Bir başka neden ise benim de en nefret ettiğim meseledir kendisi, erkeklerin inatla ve ısrarla o çok akıllı(!) telefonlarına yüklemiş oldukları oyunları büyük bir heyecanla oynuyor olmaları. Af edersiniz ama dışarıdan çok tip görünüyorsunuz. O ne ya ergenlikte ki çocuklar gibi sürekli elinizde telefon! Eşinize evin içinde bir şey olsa ruhunuz duymayacak. “Dur karıcım şu maç bir bitsin” diyeceksiniz.

Bu tür olayları biz kadınlar yapsak boşanmanın eşiğine getirirsiniz durumu. Ama biz iki dırdır yaptık diye çok konuşuyor oluyoruz. Bırak artık o telefonu kardeşim!