Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

'Kadınca' forumunda Dark tarafından 30 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Kadınlar Neden ´yok bir şey´ der
    Kadınlar, genellikle kızgın oldukları zaman ‘neyin var?’ sorusuna ‘yok bir şey’ şeklinde cevap verirler. Oysa cevap yok dese de aslında anlatmak istedikleri çok şey vardır.

İmalardan anlamlı sonuçlar çıkarmak zordur. Fakat çoğunlukla insanlar söylemek istediklerini dolaylı yollarla anlatmayı tercih ederler. Bu dolaylı anlatım sık olmasa bile ilişkileri kırılma noktasına getirebilmektedir.

Genellikle kaçış ve gizli sesleniş yolu olarak tercih edilen ‘yok bir şey’le kadınların bazı imalarını şöyle sıralayabiliriz.

‘Sorun var ve sen her zamanki gibi görmüyorsun’

Bu gibi durumlarda kadınlar erkeklerin her zaman sorunlara karşı duyarsız olduğunu düşünürler. Sorunu konuşmak için de genellikle karşı taraftan bir atak beklerler.

‘Şimdiye kadar sorun var dedim de ne oldu?’

Problem vardır fakat daha önce üzerinde konuşulmuşsa tekrar gündeme getirmenin yersiz olduğu düşünülmektedir. Sinirler yatışınca veya karşı tarafın biraz ısrarı konunun gündeme gelmesine yardımcı olacaktır.

‘Sen daha iyi bilirsin’

Tartışılacak konunun erkekler tarafından kapatılmak istendiği durumlardır. Fakat kadınlar konuyu açmamakta ısrar eder. Çünkü erkeklerin tahminde bulunması bir bakıma sorunun kaynağının erkeğin kendisi olduğunu ortaya koyacaktır.

‘Neden kendimi yorayım ki kumanda (futbol takımın, arkadaşların, uykun…) benden daha kıymetli’

Problemi konuşmaktan kaçınan kadınlar bu gibi durumlarda kendilerini ikinci planda görürler. Aslında ‘yok bir şey’le ilgisizliği anlatmaya çalışırlar ve kırılgan yapılarına bürünürler. Gösterilecek ufak bir ilgi problemi ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

‘Uygun bir zamanda söylerim tasa etme’

Hep kırılgan sebepler olacak değil ya bazen de uygun zaman aramanın kurnazlıkları olabilir ‘yok bir şey’de. Bu durumda biraz duygusal bir atmosfer oluşturmak amaçlı olarak problemin dile getirilmesi ertelenebilir.

2. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Çok Tripli Oldukları İçin Olabilirmi :)

3. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Triplimi sensin triplii aaaa:f20::f20:

Ne olduğunu söylesek ortamı germiş olucaz, sonra bi ton laf söyliceksiniz o yüzden bizde yok bi şey diyoruz:f40: sizde anlayın bi şey olduğunu canım her şeyi biz mi söyliycez;)

4. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

ErkekLeR Yok ßişe DemezLer Ne Varsa Açık Açık söyLeRLeR ama ßayanLaR Korkaktırlar...

5. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Korkakmı ??? biz düşünceli ve kibar olduğumuzdan, yüzsüz gibi hemen söylemiyoruz;):f40:

6. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Açık Açık Konuşmak Yüzsüzlükse EVET ßiz Yüzsüzüz.

7. dila_

dila_ Yasaklı

Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

acaba bizi korkutan kim ? bunuda siz düşünün

8. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Sizi Korkutan Ne Çok Merak Ediyorum Erkekler Diyorsanız Eğer, Demekki Kızdıracak Bişey Yapmışsınızdır.

9. dila_

dila_ Yasaklı

al bir gökhan daha yok bir şey diyorsak canımıza değsin demekki bunu çekemiyorsunuzXD

10. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Kız cimcime ne güzelde konuşmuşsun öyle :f118: :f118:

Kadınlar çoğu zaman "yok birşey" dediklerinde o kadar çok şey anlatırlar ki... Mesela "Ne kadar anlatsamda, anlamayacaksın nasılsa, Ben anlatınca anlayaksın sanki, Ben ne anlatırsam anlatayım sen yine kendini haklı göstereceksin" tarzında yüzlerce cümle kurulabilir.

11. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Sayın Adminim Hadi Hiçbir Erkek Kadınları Anlamıyor Diyelim Psikologlar Var Erkek Olarak Hatta Psikolog Olunmasına Bile Gerek Yok Bütük Erkekler Anlayışlıdır...

12. dila_

dila_ Yasaklı

bazıları hariç bence

13. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

O Senin Düşüncen Saygı Duyarım Ama Siz Düzgün Bi Şekilde Konuyu Anlatmazsanız Size Göre Bütün Erkekler Anlayışsız Olur...

14. dila_

dila_ Yasaklı

ya benim anlamadığım genellikle sinirlenip sinirlenip hırslarını bizden çıkarıyorlar sonrada biz bişe söyledikmi kıyametler kopuyor bizde yok bişi demekten başka bir şey diyemiyoruz

15. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

İşte Sorunda Burda... Sadece Zamanlama Hatalarınız Var Ama Kadınlardada Durum Farklı Değil Hani.

16. dila_

dila_ Yasaklı

sizde sorun yokkmu beaa?

17. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Şimdi Cevap Vericem Ama Konu Uzayacak İstersen Özelden Tartışalım.

18. dila_

dila_ Yasaklı

ok bana uyar

19. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Kadınlar şunu demek istiyor aslında al eline kerpeteni zorla lafı al ağzımdan çabala ,uğraş koştur:f196:

20. Cevap: Kadınlar Neden ´yok bir şey´ derler

Aynn Öyle İşte DarK Demek İstediklerimi Özetledi :f40:
    Kadınların Amacı Bu Erkekleri Peşinden Koşturmak