Kadınlar Neden Mutlu Olamaz?

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 16 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kadinlar-nedne-mutsuz-52348.jpg]kadinlar-nedne-mutsuz-52348[/IMGALT]

Kadınlar hep mutsuzmu acaba bu neden böyle bilinir anlamış değilim diyen erkeklerin okuması gereken bir yazı...

Kadınların mutsuz olduklarını hiçbir şeyden mutlu olmadıklarını iddia eden erkeklerin özellikle eşlerinin mutsuzluklarının nedneini anlamayan erkeklere aşağıda yazılanları dikkatlice okumalarını tavsiye ediyoruz.Kimbilir biraz olsun eşlerinizi anlamaya çalışırsanız mutsuzluklarının nedenlerini anlamış olursunuz belkide kadınlar mutsuz değillerdir mutsuz ediliyorlardır.

Özellikle evliliklerde neredeys etüm yük kadınların omuzlarına bindiriliyor.Elbette bu karşılık erkeklerinde çok büyük sorumlulukları oluyor ancak kadınlar içlerine atmayı saklamayı seviyorlar kimseyle paylaşmak istemiyorlar dertlerini.Eşleri ile konuşmak isteseler acaba dinleniyorlarmı değer verilip düşüncelerine saygı duyulup bir çıkar yol bulmaya çalışılıyormu elbetteki bir çoğunda hayır eşler dinlemekten çok ne istiyorsun sorusunu sormayı tercih ediyorlar.

Hiç sanmıyorum çevremde bulunan bir çok kadın bir şekilde mutsuz olmanın yolunu buluyorlar haklılarda.Çalışan kadınların yükleri daha ağır tüm gününü çalışarak geçiren bir kaıdn evinde yine devam ediyor çalışmaya çocuk varsa bu çalışma temposu ikiye hatta üçe katlanıyor.

Ev hanımları içinde neredeyse herşey aynı bir evin içerisinde akşama kadar sürekli iş yapan kadınlar kendilerine ayıracak beş dakika zaman bulamayan kadınlar nasıl mutlu olabilsinler.Gün boyu omuzlarına yüklenen bu ağır yük altında ezilen kadınlar elbette mutsuz ve huzursuz olurlar.

Mutlu olmak için neredeyse bir amaçları kalmamış gibi hissederler kendileri ve mutsuzluklarının üzerine sürekli yükleme yaparlar bu yükleme sonrasında bir bakmışlarki mutsuz hayattan neredeyse hiç bir beklentisi olmayan kadınlar haline gelmişler.Kendi mutlulukları için değil hep başkalarının mutlu olması için çaba gösteren 24 saat hiç durmaksızın çalışan kadınlar haline gelmişler.

Siz siz olun bırakın bazı şeyleri birazda karşınızdkai insanlar düşünsün.Hayat hep güllül gülitanlık değildir elbette ama biraz olsun mutlu olmak bütün kadınların hakkı diye düşünüyorum.Bugün mutlu olmaya ne dersiniz.:f196: