Kadınlar neden daha çok kitap okuyor

'Kitap özetleri' forumunda Sezen tarafından 20 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Sezen

Sezen Editör

Kadınlar neden daha çok kitap okuyor

Kadınlarımızın erkeklere oranla daha çok okumayı sevdiklerini söyleyebilirim. Belki benim çevremdekiler öyledir sadece ama olsun bana göre kadınlar daha çok okuyor.

Kadınlar neden daha çok kitap okuyor. İlk öncelikle kendilerini kurtarıp ileride bir erkeğe muhtaç olmamak için bir meslek sahibi olmak için okuyorlar. Daha sonrasında kendilerini geliştirmek için hiçbir şeyden geri kalmamak için okuyorlar. Modaya uymak için moda dergilerini, makyajı güzel yapabilmek için makyaj kitaplarını okuyorlar. Kıyafet kataloglarına göz gezdirip alacakları hangi ürünün daha kaliteli olduğunu araştırmak için okuyorlar. Her gün burç yorumlarını okuyorlar. Evleniyorlar evlenmeden önce evlilik hakkında okuyorlar. Evlendikten sonra eşlerinin konuşmalarını okuyorlar. Sonra anne oluyorlar çocuk bakımı için okuyorlar. Diyet yapmak için okuyorlar, çocuklarının yanında eksik kalmamak için okuyorlar. Temizliği bile nasıl daha iyi yapılır diye yazıp internete onu okuyorlar. Torun sahibi olunca torunlarına bakmak için okuyorlar. Okuyorlar üflüyorlar Allah bizi korusun diye… Velhasıl kadınlar hep okuyor. Kadınlar hep araştırıyor. Günümüzde ise gerçekten tabletten e-kitap okumak oldukça yaygın bir durum. Sizlerde bunu tercih edebilirsiniz. Kitap taşımaya üşenenler için çok güzel uygulamalar e-kitaplar bulunmakta. Telefonlarınıza indirdiğiniz kitapları okuyabilir vaktinizi bu yönde harcayabilirsiniz. Ben e-kitapları tercih ediyor muyum? Çok mecbur kalmadıkça tercih etmiyorum. Çünkü ekranın ışığı normal kitaptan daha fazla gözleri yoruyor ve sağlığımızı kötü yönde etkileyebiliyor. Kaş yapalım derken göz çıkartmayalım.

Kadınlar günümüzde de geçmişimizde de hep okuyorlar. Kişisel gelişim kitapları okuyorlar. Eşlerini ellerinde tutabilmek için okuyorlar hastalanınca hastalığın yan etkilerini okuyorlar, verilen ilaçların prospektüsünü okuyorlar. Aldıkları fırının kullanma kılavuzunu okuyorlar, kurdukları makinenin ayarlarını okuyorlar. Öğrenmek için, öğretmen için, gelişmek ve geliştirmek için, saygı için kadınlarımız hep okuyorlar…