Kadını çekici kılan unsurlar

'Kişisel Bakım' forumunda eftelya tarafından 5 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kadını çekici kılan faktörler nelerdir  Bazı kadınlar sadece güzellikleri ile değil cazibeleriyle de erkeklerin ilgi odağı. Bilimadamları da güzellik ile çekiciğin birbirindan ayrı kavramlar olduğunu söylüyor.Kadını çekici kılan unsurların aslında yuvarlak vücut hatları, çıkık elmacık kemikleri ve dolgun dudaklarda olduğunu söylüyor.

  Ancak her dolgun dudak ya da yuvarlak hatlı vücut da cazibeli olmaya yetmiyor.Yüzün orantılı olması çok önemli. Elmacık kemikleri çıkıntılı olurken yanaklar çukurda kalmalı. Ancak çene, boyun ve burun da orantılı olmalı. Vücuda gelince de en ideal göğüs ölçüsü B yani 85. Bunu ince bir bel, poposu düşük olmayan bir kalça izliyor. Bacakların ise iç ve dış kısımlarında kesinlikle çıkıntılar olmamalı.
  Tüm bu fiziksel özelliklerin dışında birtakım kişilik özellikleri de kadını cazibeli kılıyor. Estetisyenlerin bu konuda birleştiği en önemli nokta, "özgüvenli kadının erkeklerce çekici ve seksi bulunduğu."

  [​IMG]

  Kadının kendini seksi ve çekici bulduğu takdirde erkekler tarafından da beğenileceğinin altını çizen estetisyenler, kadınlara "Siz kendinize güvenin ki erkekleri etkileyin" uyarısında bulunuyor. Cazibenin giyim ve yaşam tarzıyla da etkili olduğunu dile getiren estetik doktorları, "Belirli bir giyim tarzı olan kadınlar, gittiği her mekanda erkekler tarafından hemen fark edilir" diye konuşuyor.

  habervitrini
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Kadını çekici kılan Forum Tarih
Dünyanın En çekici Kadını Debrahlee Lorenzana Resimleri,Debrahlee Lorenzana Fotoğraf Resimler 7 Haziran 2010
Kadınca Kadının günlük bakımı nasıl olmalı Kişisel Bakım 5 Haziran 2016
Bir kadının hoşlanma belirtileri Beden dili Sosyal Konular 25 Kasım 2015
Koç Burcu Kadını Özellikleri 2014 En Güzel Şiirler 13 Mart 2014