Kadın Semazenlerin Gösterisi

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 14 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Çok güzel bir haber paylaşmak istiyorum sizlerle keşke imkanımız olsaydı bizlerde izliyebilseydik dedim bu güzel resimleri görünce..Bursa'da, Karabaş-i Kültür Merkezi'nin bayan semazenleri tarafından düzenlenen sema gösterisi yoğun ilgi gördü.Bursa Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Salonu tamamen dolduran ve sadece kadınlardan oluşan izleyiciler, 37 kadın semazenin, yaklaşık 40 kadın mutriban ve neyzen eşliğinde yaptığı bu muhteşem sema gösterisini ilgiyle izledi.

Mevlana'nın 738. vuslat yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Bursa Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği ile Osmangazi Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği organizasyon, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) gerçekleştirildi.

http://www.forumdas.net/resimler/kadin-semazen-resimleri-217377/#post452270

2. Cevap: Kadın Semazenlerin Gösterisi

Harika görünüyorlar bayıldım aaçıkçası bu semah gösterisini izlemek isterdim malesef öyle bir imkan bulamadık..

3. Cevap: Kadın Semazenlerin Gösterisi

Bir süre KOnyada yaşamama rağmen hiç kadın semazen görmemiştim, fotoğraflara da baktım, gerçekten mükemmel görünüyorlar..İzleyemediğime üzüldüm...