Kaç defa aşık olunur ?

'Kısa Bilgiler' forumunda June tarafından 14 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Kaç Defa Aşık Olunur?
    Aşk denilen o mucize duygu, insanın hayatına kaç defa girer? Gerçekten bir kere mi aşık olunur? Aşık olduğumuzda onun gerçek aşk olup olmadığını nasıl anlarız?

Kaç Defa Aşık Olunur?
    Hep tartışılır ya, insan hayatta bir kere mi aşık olur diye. Ben 35 yaşımı devirmek üzereyim ve sadece bir kere aşık oldum. Birkaç kere sevdim ama gerçekten bir defa aşık olduğum. Bundan sonra yaşam bana ne sürprizler hazırlıyor, onu bilemiyorum ancak bugüne kadar yaşadıklarım bunlardı.

Aşkın herkese göre bir tanımı var. Bana göre aşk, mantığını kaybettiğin yerdir. Akılla çözülemeyecek bir histir. Normal şartlarda asla yapmayacağın şeyleri yaptıran, iyiyi kötüyü ayıramadığın, karşındaki insanı objektif olarak gözlemleyemediğin, yargılarının olmadığı yerde geldiğinde, aşkın ortasında duruyorsundur.

Sevginin ise farklı bir olgunluğu vardır. Sevgi, rağmen yaşamaktır. Doğruyu yanlışı bilerek, günahı sevabıyla kabullenerek teslim olmak, sevgidir.

Aşk dediğin kaybolmaktır. Büyülü bir ormanın içinde, en sevdiğin düşler arasında yürümek gibidir. Aşkın kör yanı, kayboluşunu fark etmemektir. Sen olmayan bir sen yaratır. Kalple ruh arasında bir yerde durur aşk ve asla aklın hükmüne izin vermez.

Çoğu insan aşkla gençlik yıllarında tanışır. Gençliğin o hoyrat ve deli dolu tarafına da çok yakışır. Kavak yelleri eserken başında, aşkın pembe bulutları dahil olur ve hiçbir söz gönülde etki yaratmaz. Güzel zamanlardır aslında, geriye dönüp baktığında gülümsetir insanı.

Aşk kendini hayatın telaşına kapılanlardan sakınıyor diye düşünüyorum. Ne zaman okulu bitirip, yaşamın gerçek yüzüyle tanışsak, dertler de başlıyor. Koşuşturma, gelecek kaygısı kolumuza giriyor. Mantığımız bir yol çizmemizi söylüyor. Ayaklar üzerinde durabilmek, geçim sıkıntısı, evlenmek isteği, belki bir çocuk beklentisi, hepsi bizi akıl düşünmeye zorluyor. O yaşlarda aşktan çok, sevip güvenebileceğimiz birisini tercih ediyoruz. Aşkın ilgi alanına girmiyoruz.

Aradan yıllar geçiyor. Tam unumuzu eleyip, eleği de duvara asacakken, aşk yine ortaya çıkabiliyor. Orta yaşların sonlarına doğru, muhtemelen yaşam yolumuzu öyle ya da böyle çizmiş oluyoruz. Ne ektiysek biçmiş, kararlarımızı vermiş haldeyken, aşk penceremizi aralıyor. Çünkü artık aşk için vaktimiz var. Üstelik yorgunuz! Ruhumuz, kalbimiz, bir sıcak yüreğe sığınıp dinlenmek istiyor. Beklentilerin en aza indiği bu süreç, o güne kadar kurduğumuz hayalleri gerçekleştirmek için bir olanak tanıyor. O zamanın tadı da, ancak paylaşarak çıkıyor.

Bence aşk, insanı ya gençlikte, ya orta yaşlardan sonra vuruyor. Elbette istisnalar kaideyi bozmaz ama aşkı sevgiyle karıştıranların da sayısı azımsanamaz. Dilerim siz, o şanslı kişilerden olun. Tüm ömrünüzü aşık ve mutlu geçirin.

Alıntı : MSN Kadın

2. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

bi defa aşık olunur diyoru tşkkrler

3. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

...Aşk dediğin kaybolmaktır. Büyülü bir ormanın içinde, en sevdiğin düşler arasında yürümek gibidir. Aşkın kör yanı, kayboluşunu fark etmemektir. Sen olmayan bir sen yaratır. Kalple ruh arasında bir yerde durur aşk ve asla aklın hükmüne izin vermez.

Paylaşm için teşekkürler...

4. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

AŞK diye bir şey yoktur...
    Aşk denilen şey insanın beyninde kendini kandırmaya yönelik kurguladığı bir illüzyondan(yanılsama) ibarettir.İnsan kendini mahvetmek istediğinde bunu daha legal bir yoldan yapmak ister ve zihninde bu metaforu kurgular...Bir çeşit mazoşit eğilim isteği...

Nasıl ki beş duyumuzla algıladığımız her şey bir açıdan aslında yok ve gerçek değilse ve bu algılananlar karanlık beynimizin dehlizlerinde elektriksel sinyallerle algılara dönüşüyor ve biz beynimiz neyi görüyorsa onu algılıyorsak ; aşk ta sadece voltajı yüksek elektrik sinyallerinden ibarettir.Yani sinyalleri ortadan kaldırın....>aşkta ortadan kalkar....Gözünüzü kapattığınızda bir saniye önce gördüğünüz şey görmediğinizde de var mıdır ? Belki de yoktur nerden biliyorsunuz...Aşk ta aynıdır.... :f20:

Üffffff :f30:

5. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

hakaret etme pardus nice destanlar yazıldı leylayla mecnun aslı ile kerem bunlardamı boş

6. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

İyi güzel yazmışsında :f20: bu kadar yazdığına göre derin tecrübeler .... :f196::)

Hem bak az sonra aşk düşmanı ilan edecekler seni ona göre Pardus :f30:

7. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

blue abla sendemi onun gibi düşünüyosun aşk olsun

8. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

Farketmez BLUE .... :f40: Hem ne demişler '' AKLINI KULLAN !!TERSİNİ DE DÜŞÜN''

9. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

Bir Çok Kez Seversin Ama Bir Defa Aşık Olursunnn (:

10. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

İki söz :
    1) Mevlana'ya sormu birisi ''Aşk nedir?'' diye.Mevlana da cevap vermiş '' Ben ol da bilesin'' demiş.
    2)İranlı bir şair '' Aşka uçan kuşun kanadı yanar '' demiş. Mevlana da cevaben '' Aşka uçmayacaksan kanat neye yarar '' demiş... :f40:

Bu arada YEŞİM in '' O ''nun gibi... '' diye hitap ettiği ben oluyorum sanırım.. .:)

11. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

Aşk ile sevgi arasındaki farkı bana göre anlatmaya gerek yok.
    Aşık insan kör olabilir ama ayakları yerden kesilmişcesine mutludur.
    Sonuçta tadına doyum olmayan bir haz yaşamaktadır.
    Seven insan kör olmayıp mantıklı olabilir.
    Ama o da mutludur.
    Bence "aşık mıyım yoksa seviyor muyum" diye irdelemektense;
    "acaba mutlu muyum" diye irdelemek daha güzel.
    Ve bir de "evet" cevabını verebiliyorsak ne mutlu.
    İster aşık desinler, ister seviyor..

12. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

Başka bir açıdan baktığınızda da :Bilime göre de aşk :Oturup bir tabak dolusu çikolata yemekten fazla bir şey değil...İkisi de beyinde aynı duyguları ortaya çıkarıyor...

13. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

AŞKI yaşayan bilir helede kara sevda O ''nun gibi... kusura bakma ama sende aşka saygı duy lütfen

14. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

çok sevilir ama birkez aşık olunurr ....

15. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

Saygısızlık etmedim sadece fikrimi dile getirdim.İsteyen istediğini düşünmekte serbest sanırım. :f40:

Neyse ben tartışmadan çekiliyorum. :)

16. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

:f196::f196:

17. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

aşkı yaşayan bilir aşk erişilmez bir dağ gibi çölde susuz kalmak gibi ne bilim aşk zordur beklemediğin zaman gelir

18. Cevap: Kaç defa aşık olunur ?

Ben 11 Yaşındayım Sadece Birkere Aşık Oldum Tutuldum O Kıza O Kızda Bana Boş Değiilmiş Adı:IRMAKK