Kabuklu Sebze ve Kuruyemişleri Daha Kolay Soymak İçin

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Ezlem tarafından 19 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sebzelerin kabukları nasıl kolay soyulur
  yiyeceklerin kolay soyulması
  Daha Kolay Soymak İçin.


  Mutfakta sıklıkla kullanılan sebze ve kuruyemişlerin kabuklarını daha kolay soymak için:

  Patlıcan: Salata ya da beğendi yapmak için közlediğiniz patlıcanların kabuklarını çok ince akan bir musluk altında rahatça soyabilirsiniz.

  Sarmısak: İşte size şef aşçıların yöntemi: Sarmısağı dişlerine ayırın. Düz bir zeminde, bıçağın yassı tarafıyla üstlerine bastırın. Kolayca soyunduğunu göreceksiniz.

  Soğan: Yemeklerin temel malzemesi soğan soyarken gözlerinizi yaşarmasını önlemek için akan bir musluğun yanında soymayı deneyin.

  Badem içi: Tatlı ve pastaların vazgeçilmezi bademlerin kabuklarını rahat soyabilmek için ya bir gece suda bekletin ya da 5 dakika süreyle sıcak suda kaynatın.

  Domates: Domatesi bıçakla soymak hem uzun sürer, hem de istediğiniz incelikte soyulmazlar. Domatesleri sıcak suda 1-2 dakika tutarsanız kabukları rahatça soyulur.

  Taze patates: Taze patateslerin kabuklarını incecik ve kolayca soymanın pratik yolu ince bir bulaşık teli ile ovalamak. Telin daha önce kullanılmamış olmasına dikkat edin.

  alıntı
   
Yükleniyor...
- Kabuklu Sebze Kuruyemişleri Forum Tarih
Portakal Kabuklu Ve Safranlı Pilav Tarifi Resimli Damak Keyfi 1 Şubat 2012
Portakal Kabuklu Kurabiye Tarifi Resimli Damak Keyfi 30 Haziran 2011
Hangi Sebze Ne Zaman Ekilir? Bunları biliyormusunuz 17 Mayıs 2016
Taze sebze ve meyvelerden yapılan turşuları mayalandırmak için genellikle ne kullanılır Sorun Cevaplayalım 18 Aralık 2014