Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

'İslami Bilgiler' forumunda By RiZeLi tarafından 15 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Kabristan'a Hangi Günler Gidilir
    Kabristan' Hangi Gün Gitmek Daha İyidir
    Kabristan'a Gitmek

Pazartesi, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günü kabir ziyareti efdaldir. Cuma günü ziyaret, Cuma namazından sonra olması iyi olur. Cumartesi günü ziyaret güneş doğana kadardır. Perşembe günü, ziyaret, öğleden önce veya sonra olabilir. Özellikle, Berat gecesi gibi mübarek gecelerde de kabir ziyareti daha iyidir. Kıymetli zamanlarda, Zilhiccenin onunda, bayram günlerinde, Aşure gününde kabir ziyaret edilmesi daha uygundur. (Hindiyye)

Geceleyin de kabir ziyareti yapılabilir.

Kaynak:kanal7

2. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

Mubarek günlerde ve arife günlerinde ölmüşlerimizi ziyaret etmeye çalışıyoruz ama ben gündüz zor giriyorum mezarlığa gece hayatta giremem:f106:

3. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

:) korkma abla ya .

4. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

Ben gündüz veya gece asla giremem hatta girmek bir yanda önünden bile geçemiyorum.:f98::oops:

5. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

Bildiğim kadarıyla kabristana gitmenin özel bir günü yok.Her an gidilebilir.Kabristana gitmenin bir amacı da kendimize gelmemiz ölümü hatırlayıp biraz muhasebe yapmak...

6. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

Doğru Özel Bi Günü Yok Ama Mübarek Günlerde Daha Çok Sevabı Vardır.

7. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

Resûlüllah Efendimiz:

"Kabirleri ziyaret ediniz. Zira kabir ziyareti ölümü hatırlatır düşünme fırsatı verir'' buyurmuşlardır. Mümkün olduğunca kabir ziyaretinde bulunmalıyız. Tabiki mübarek günlerde ziyaret daha bir sevaptır

8. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

Hangi gün ve saat olursa olsun mezarlıktan geçerken bile ölülere dua etmek gerekir.Kabirler her zaman ölümü hatırlamayı, ölüden ibret almayı ve ahireti düşündürüyor.
    Paylaşımına teşekkürler kardeşim....

9. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

Ölüden değil diriden korkmak gerek , cümlesiyle çok fazla korktuğum söylenemez.Bir de insan yakınından korkmaz bence keşke giden geri gelse :(

10. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

ne korkcan ölüler çıkıp bööööööööö demicek ya :D lailahe illallah muhammedür resulullah!!!

11. Cevap: Kabristan'a Hangi Günler Gidilir

rahmetli annem derdiki,yavrum ölülerden korkma diri insanlardan korkmak lazım. bizde mezarda yatacagız. o zaman bizim çocuklarımız korkudan bizi ziyarete gelmesinlermi.