Kabak Tatlısı

'Damak Keyfi' forumunda YAREN tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. KABAK TATLISI

MALZEMESİ

1,5 kg balkabağı,

1 kahve fincanı su

2 su bardağı toz şeker

1 su bardağı ince çekilmiş ceviz içi

HAZIRLANIŞI

Balkabağını dilimleyip kabuğunu soyun ve çekirdekli kısımlarını ayıklayın. Etli kısımlarını iri parçalar halinde doğrayın. Geniş bir tencereye kabakları yerleştirip toz şekeri üzerine serpin. 1 kahve fincanı su gezdirip kapağını kapatın, kısık ateşte, suyunu bırakıp çekene kadar pişirin. Soğuyunca servis tabağına aldığınız kabak dilimlerinin üzerine çekilmiş ceviz serpip servis yapın.
    Afiyet Olsun..​

2. Cevap: Kabak Tatlısı

çok güzel görünüyor.. teşşekürler

3. Cevap: Kabak Tatlısı

yaren bu tatlıyı pek sevmiyorum ama sen yaparsan yeriz yaren ellerine sağlık

4. Cevap: Kabak Tatlısı

off süper vallah bayılıyorum bu kabak tatlisna he:f196:

5. Cevap: Kabak Tatlısı

Alllaaahhhh . En sevdiğim tatlı. Hele birde bol cevizli olursa :f40:
    Yarenim bu yapılırmı şimdi. Acil istiyorum kabak tatlısından. Kimse elini sürmesin. Hepsini ben yiyecem. :f106:

6. Cevap: Kabak Tatlısı

Benimde canım çekti şimdi:oops: Ayse'nin kabahati anasayfaya taşımış pişirmesi ve ikramıda kendisine ait olsun..:)Discovever de çayları yapar:f196:
    Bizlerde afiyetle yiyelim:))

7. Cevap: Kabak Tatlısı

Daha önce denedim, kabak muhallebisi oldu:f106:,sanırım bu tarifle yapabilirim.. olmassa konuyu yaren atmıs,tatlıya yapsın dağıtsın..:f106:

8. Cevap: Kabak Tatlısı

Ayse bu konuda biraz tüyo vereyim ya beni uğraştırma şimdik:f106:
    Kabakları birkaç saat öncesinden şekerle birlikte tencereye koyup su eklemeden kendi suyunu salmasını bekleyip sonra ocağa alalım.Hem muhallebi gibi olmaz hemde kısık ateşte daha doğal ve nefis olur.:))Fırına da sürebiliriz ama bikez denedim ve yaktım.:f106:o yüzden onu tavsiye etmeyelim..:f30:

9. Cevap: Kabak Tatlısı

teşşekürler yaren.. iş başa düştü .. :f106: