Kabak Çekirdeği Faydası

'Şifalı Bitkiler' forumunda Yasemin tarafından 6 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

  1. Kabak Çekirdeği Faydası Nelerdir    Kabak Çekirdeği Posa yönünden zengin fosfor, demir, magnezyum, sodyum, potasyum gibi mineraller yönünden de zengin bir sebzedir.Kabak Çekirdeği Kalın bağırsak kanseri riskini azaltıyor. Ayrıca içerdiği E vitamini ile hücre zarının bozulmasını önlüyor.Kabak çekirdeğinin asıl mucizesi iyi huylu prostat büyümesi (BPH) ile ilgili.

    Yine BPH'la bağlantılı ortaya çıkabilecek idrar yolları bozukluklarına da faydalı. Bu mekanizma phystosterin denen bir madde sayesinde oluyor.Ayrıca Kabak çekirdeği karotenoid içeriyor.Yapılan araştırmalar karotenoidden zengin beslenen erkeklerin BPH riskinin düşük olduğunu gösteriyor.

    Kabak çekirdeğinin iyi huylu prostat büyümesini önlediği tıbben kanıtlanmış.Kabak Çekirdeği Kalın bağırsak kanseri riskini azaltıyor. Ayrıca içerdiği E vitamini ile hücre zarının oxide olarak bozulmasını önlüyor. Sağlıklı hücreler kanserde önemli rol oynuyor.Lif içeriği de kanserle işlikli. Lifli gıdalar kabızlık sorununu ortadan kaldırmasına sebeb oluyor.
     
Yükleniyor...
- Kabak Çekirdeği Faydası Forum Tarih
Kabak Çekirdeğinin Faydaları Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Kabak Çekirdeği Kalori Sağlıklı Beslenme ve Diyet 7 Şubat 2013
Kabak Çekirdeğindeki Bilinmeyen Faydalar Sağlık bilgisi 29 Mayıs 2012
kavak ağacı ile kabak Kısa Bilgiler 16 Nisan 2014