Japon evlerinin en önemli özelliği

'Bilgi Rehberi' forumunda Demet tarafından 11 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  Japon evlerinin dikkat çeken en önemli özelliği nedir
  japon_evleri.
  Geleneksel Japon evleri ahşaptan yapılmakta ve tahta direklerle desteklenmektedir. Zeminler parke kaplıdır ve odalar Batı tarzında düzenlenmektedir.

  Japon evlerini batılı evlerden ayıran iki büyük fark vardır. Eve ayakkabıyla girilmez ve odaların en azından birinin zemini Japon tarzı tatami (hasır) kaplıdır.

  Çoğunlukla kısa boylu olan japonların evleri de alçak tavanlı ve sade yapılıştadır. odalar birbirinden kalın dıvarlar ve ağır kapılarla bölünmez. shoji adı verilen paravanalar, kapı ve duvar görevi görürler. odalarda pek az eşya bulunur. uyumak için karyola kullanmazlar, yerde yatarlar.
  japon-evleri.
  Adalar ülkesi Japonya’da, geleneksel mimari sadelik ve minimalizm esasına dayanıyor. 16.yy Japon mimarisinde konutlarda fiziksel rahatlık ikinci planda tutulmuştur. Konutlarda geleneksel mimariyi malzeme yaklaşımı belirlemiştir. Evler genelde hinoki türündeki ahşaptan yapılmış ve ahşap direklerle desteklenmiştir. Genelde çiftlik evlerinde çatılar kiaki ağacı sazları iplerle bağlanarak kullanılmıştır ve iklim nedeniyle kar yükünü hafifletmek amacıyla çatı eğimileri fazladır. İç mekanlarda ise kağıt sürgülü kapılar, tatami hasırı ile kaplı zeminler, bambu ve saz gibi hep organik malzemeler hakimdir.
   
Yükleniyor...
- Japon evlerinin önemli Forum Tarih
Milyoner Japoncadan Dilimize Geçen karate Kelimesinin Kökeni Nedir Sorun Cevaplayalım 14 Temmuz 2016
2016 Japon Perde Modelleri Ev ve Dekorasyon 28 Mayıs 2016
2011'de Japonyada Tsunami de denize düşen kanada bulunan nesne nedir Sorun Cevaplayalım 19 Ekim 2015
Japon Stili Dolgu Topuk Ayakkabı Moda Rehberi 11 Mayıs 2013