Japon balığına nasıl bakılır?

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 3 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Japon balığı bakımı
  Japon balığına nasıl bakılır?
   
 2. Cevap: Japon balığına nasıl bakılır?

  Japon balıkları beslenme ve su değerleri açısından diğer balık türlerinden farklıdır.

  Bunun için akvaryumda tek olarak bakılması daha iyidir. Eğer başka türlerle yaşatmak istiyorsanız en uyumlu balık türleri pangasyus, cüce vatoz ve çöpçü türlerdir. Bitki olarak da Japon balıkları için önerilecek birkaç tür vardır.

  Bunlar anubias, saz, amazon türleridir. Bu bitkileri seçmemizin nedeni, kalın yapraklı oluşlarıdır. İnce yapraklı bitki türlerine Japon balıklarınız zarar verecektir.

  Bunun için Japon balığı akvaryumlarında ince yapraklı bitkiler kullanılmamasına dikkat edilir. Akvaryumda kullanılacak sivri kenarlı kayalar, mercanlar, kırık testi v.b akvaryum aksesuarları vücutlarına zarar verir, bunun için bulunduğu akvaryumda bu tür aksesuarların olmaması uygun olur. Kum zeminler Japon balıkları için uygundur. Taban malzemesi midye kırığı ve iri taneli kum olabilir.

  Akvaryumun güneş görmesi Japon balıkları için çok önemlidir. Özellikle yavru Japon balıklarının gelişimi ve renklenmeleri için çok gereklidir. Anaç boya gelmiş Japon balıkları ise akvaryumda güneşten oluşan yosunlardan beslenerek bağışıklık sistemlerini geliştirirler.
   
Yükleniyor...
- Japon balığına nasıl Forum Tarih
Milyoner Japoncadan Dilimize Geçen karate Kelimesinin Kökeni Nedir Sorun Cevaplayalım 14 Temmuz 2016
2016 Japon Perde Modelleri Ev ve Dekorasyon 28 Mayıs 2016
2011'de Japonyada Tsunami de denize düşen kanada bulunan nesne nedir Sorun Cevaplayalım 19 Ekim 2015
Japon evlerinin en önemli özelliği Bilgi Rehberi 11 Aralık 2014