İşyerinde Sıkılıyormusunuz

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 10 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

 1. İşyerinde Sıkılanlar daha verimli


  Arkadaşlar yine ilginç bir araştırma ile sizlerleyiz böyle bir sonucu ne kadar düşünsenizde aklınıza getiremezsiniz işte bu ilginç araştırmanın sonucu..

  İngiltere'de yapılan bir araştırma, iş yerinde sıkılanların 'daha üretken olduğunu ortaya koydu.Lancashire Üniversitesi'nden Dr. Sandi Mann ve Rebekah Cadman, iki araştırma yaptı.İlk araştırmada bilim adamları, 40 kişiye 15 dakika boyunca telefon rehberindeki numaraları başka bir yere yazmak gibi sıkıcı bir iş verdi. Daha sonra telefon rehberini yazanlardan bir çift karton bardakla farklı kullanım şekilleri bulmaları istendi.

  Önce telefon rehberini yazan katılımcıların, sadece karton bardakla farklı kullanım şekilleri bulmaları istenenlerden daha üretken olduğu görüldü.İkinci araştırmada bilim adamları, 30 kişiden telefon rehberini yazmasını, diğer gruptaki 30 kişiden ise rehberi okumasını istedi.Sadece rehberi okuyanların diğerlerinden daha üretken olduğu beirlendi.Bilim adamları, okumak, toplantıya katılmak gibi daha pasif etkinliklerin kişileri daha üretken hale getirebileceği sonucuna vardı.
   
 2. Cevap: İşyerinde Sıkılıyormusunuz

  İşyerinde sıkılabilen bir insan düşünemiyorum ... İşini sevdiği sürece
   
Yükleniyor...
- İşyerinde Sıkılıyormusunuz Forum Tarih
İşyerinde şık olmanın kuralları Kadınca 8 Şubat 2013
işyerindeki facebook engellemesi nasıl kaldırılır Sorun Cevaplayalım 1 Kasım 2012
İşyerinde Giyilmemesi Gereken 6 Kıyafet! Moda Rehberi 22 Haziran 2012
İşyerinde En Saçma Yasaklar Sosyal Konular 30 Mayıs 2012