İşten Kovulmak İstiyorum

'Güncel Bilgiler' forumunda RouGe tarafından 28 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar ciddi anlamda yardımınıza ihtiyacım var. İşyerinde çok mutsuzum. Hiç severek ve isteyerek çalışmıyorum. Nerdeyse hergün ağlayarak çalışıyorum. Hangi yolu denediysem işten kovulamadım. Kendim de ayrılamıyorum. Sanırım tanıdık yanında çalıştığımdan dolayı adamlara gidip diyemiyorum "Ben memnun değilim" diye. Her iş ortamında kendimi savunabildim ama burda onu da yapamıyorum. Bütün haklarımı yiyorlar. Bana diyebilir misiniz "şunu yaparsan işten kovulursun" veya da "şöyle davranırsan işini seversin,istekli çalışırsın" diye... Bir çoğunuz belki kızacak bana bu işsizlikte böyle şey düşünülür mü diye. Ama psikolojim çok bozuldu ve başka çıkış yolu bulamıyorum kendime :(

2. Cevap: İşten Kovulmak İstiyorum

bence zam iste 10 milyar kredi kartı borcum var de maaş yetmiyor falan filan:f40: :f196:

3. Ben kendimi kovdurmuştum :f196:işten kacıyordum doğru dürüst calışmıyodum boş boş ortalıkta dolaşıyordum felan.Bende tıpkı senin gibi o işyerinde calışmayı istemedim için yaptım ;) amacımada ulastım :f63:

4. Zam iste bencede eğer zam vermezseniz çıkarım de..

5. yok çıkarım demesin çıkarm derse çık diyecekler verdiğiniz para kadar çalışırım de
    cumartesi çalışma mesai saatini 1 dakika bile geçirme gözün saatte olsun:f63:

6. bikere kendini bi toparla salma öyle.. sonra sağa sola bak bakalım daha iyi bi yer varmı çalışabileceğin.. onlara güzellikle çok daha yüksek maaş veren ve standartları yüksek olan bir yerden teklif aldığını söyle.. tam bir yıl evvel aynı şeyleri yaşıyordum.. ben cesaretimi topladım gittim konuştum ama işim de hazırdı.. ağustosun 7 sinde ordan ayrıldım 8 inde şimdiki işimde başladım.. herşeyden önce kendine güven ve şunu aklından çıkarma.. o tanıdığım dediğin insanların sana bugün ihtiyacı kalmasa seni işten çıkarmak için yarını beklemezler.. ticarette duygusallık olmaz.. hadi toparlan bakalım.. bizede haber ver..

7. Haklı :f196:

8. İşten kovulmak için her şeyi yaptım uyudum,işe geç geldim,çalışmadım. Ama bir şey değişmiyor. İş bulmadan ayrılmak istemiyorum. İşten çıkarılırsam en azından tazminat iş bulana kadar beni idare eder. Ne kadar sakince düşünmeye çalıştıysam olmadı. Tükendim bu konuda :(

9. Durumuna üzüldüm İpek umarım hakkında hayırlısı olur.Bu konuda işten çıkarılmanı sağlayacak bir yol diyemeyeceğim ama açık açık konuşmanın faydası olacağına inanıyorum.Sorunsuz bir şekilde amacına ulaşmanı dilerim.

10. valla ablacım haklısınız da çok defa konuştum.Önceden o kadar seviyordum ki burayı. Patronlara da dedim ben burayı da sizleri de çok seviyorum ama bu şartlar altında çalışmak beni yoruyor, sağlığımı etkiliyor diye. 2.5 yıldır burda çalışıyorm ve 2 yıldır sürekli idare et ipek az kaldı yakında eleman alcaz, 1-2 aya kadar sorunu çözcez diyolar.

11. Flu

Flu

Durumunu anlamaya çalıştım fakat sanırım senin yerinde olmadığımdan tam anlayamamışımdır...Mantıklı olan bu yaşam şartlarında yeni bir iş bulamadan işini bırakmamandır önce bir silkinip yeni bir arayışa girmen en doğrusu olur ve bu süre zarfında aklında yeni bir umut olacağından şu anki ortamına katlanman kolaylaşabilir..Lütfen salma kendini akıllı olmalısın öyle öldüm bittik katlanamiyorumlarla yaşam devam etmiyor..realite bu değil...Mantıklı ve akıllı ol duygusal olursan vasatlıktan öteye gidemezsin...Fakat yaşam şartların çalışmadan da rahat yaşatıyorsa seni kesin bir dille konuşup ayrıl sonra bir müddet dinlen ve yeni iş bakmaya başla..Aklın yolu birdir öyle çokta kafanı karıştırmamalısın canım, kolay gelsin;)

12. Zam İste Bence :f196:

13. Flu hep mantıklı olmaya çalıştım pozitif yönleriyle bakmak için çok çaba harcadım ama artık yapamıyorum maalesef. O kadar saçma sebeplerle üzerime geliyolar ki. Ya işten çıkmamı istiyorlar tazminat vermemek için çıkarmıyolar bezdirme politikası uyguluyorlar ya da bu adamlar kafayı yemiş. Çalışma gibi bir zorunluluğum yok bekar olduğum için sadece kendimden sorumluyum. Ama ben çalışmadan yapamıyorum çalışmayı çok seviyorum.

Serhat zam falan burda çözüm olmuyor. Daha önce başka bir personel tarafından 2 defa denenmiş bir yöntem :(

14. Flu

Flu

İşin rengi daha belli oldu şimdi sanırım tazminatını vermemek için böyle davranıyorlar bu krizi bahane edip bu yola başvuran bir çok iş veren var belkide onlarda dört gözle gitmeni istiyorlardır...Ben sana pozitif bak demiyorum aslında akılcı davran diyorum, başka bir iş aramaya başla hemen bu yeni arayış kafanı dağıtacaktır ve yeni iş bulduğunda bir düşün tazminatını tepmene değiyorsa bas istifanı, yani kendine bir yön çiz belliki adamlar sana tazminat vermek istemiyor önünde çok seçenek yok umarım hakkında hayırlı bir karar verirsin canım...Bak bu güzel çiçekler sana moralin bir parça düzelsin diye:f97:

15. Teşekkür ederim Flu çiçekler için :) Valla biraz önce annemle konuştum bayramdan sonra çık, tazminatı falan da düşünme diyor. İş bulma konusunda bir sıkıntım yok şükür. Ama çalıştığım süre içinde iş bulmam zorlaşıyor. Mülakatlara falan gidemiyorum çünkü. İşten ayrıldığımda da hiç olmadı cafede ya da o tarz yerlerde çalışırım geçici bir süre diye düşünüyorum. Ya da hiç olmadı sizlere fal bakarım :D İndirim de yaparım valla :D

16. Flu

Flu

İşte böyle yüzün gülsün daima inş;)

17. istemediğin işi yapmak zorunda değilsin.istifa et gitsin :f63:

18. Ne İşyeriymiş ße Geç Kalmışsın Çalışmamışsın Hala Seni Kovmamış Hiç En Ufak ßi Sigorta Aksaması Oldumu Olduysa Şikayet Et

19. Öyle olmuyor işte :)

2.5 yıldır ssk da maaş da hiç aksamadı.

Flu inşallah canım :)

20. O Zaman Geçmiş Olsun Emekliliğini ßeklicen xD