İşte bankaların yeni oyunu!

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 4 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. Türkiye genelinde bazı bankaların bir kişinin veya kurumun ilgili şubesindeki hesabına para yatırmak isteyenlerden en az 5 TL işlem ücreti adı altında para almaya başladıkları bildirildi.
  [IMG]http://i.imgur.com/XNjpS.jpg[/IMG]
  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bazı bankalar şubelerdeki yoğunluğu azaltmak ve otomatik para çekme makineleri (ATM) ile internet şubelerinin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla, daha önce farklı şubelerdeki hesaplara yatırılan para karşılığı alınan işlem ve havale ücreti uygulamasını yaygınlaştırdı.

  Bir bankanın ilgili şubesinde hesabı bulunan bir kişi veya şirketin hesabına o şubeden para yatırmak isteyenlerden bazı bankalar en az 5 TL işlem ve havale ücreti talep etmeye başladı.

  Bir vatandaş, banka şubesindeki ilgili hesaba 1 lira bile yatırmak istese 5 lira işlem veya havale ücreti adı altında para ödemek durumunda kalıyor. Bu, yatırılan paranın miktarına göre değişiyor. Para miktarı arttıkça istenen işlem ücreti de yükseliyor.

  Hesabın bulunduğu şubeye ilgili bankanın başka bir şubesinden havale yapılmak istendiğinde ise hemen hemen bütün bankalar uzun süredir işlem ve havale ücreti almaya devam ediyor.

  9 BİN 465 BANKA ŞUBESİ VAR
    2. Cevap: İşte bankaların yeni oyunu!

  Bızım ülkemızın bankaları da bu durumda. Bir kaç yıldır bankalar havale yapmak için en az 10 lira alıyorlar.Bazen nakit para aldıgında paranın miktarı çok olursa başka bir şubeye havale ve onun ücretini ödemek mecburıyetındesin,neyse kı bu durumu kabul etmelıyız.:(