istanbul ile ilgili slogan

'Merak Ettiklerimiz' forumunda zamaneanne tarafından 6 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. istanbul ile ilgili slogan

İki büyük cihanın kesinti noktasında, Türk vatanının ziyneti, Türk tarihinin serveti, Türk milletinin gözbebeği İstanbul, bütün vatandaşların kalbinde yeri olan şehirdir.

Mustafa Kemal Atatürk

Fetihle; defalarca bizzat Hıristiyan haçlılar tarafından yağmalanan Bizans’ın başkenti Kostantinapol imar edilmiş, dünyanın incisi haline gelmiştir. Dünyanın gözbebeği olmuştur. İstanbul yedi küpeli bir inci olup çıkmıştır.

Ya ben İstanbul’u alırım ya İstanbul beni. (Fatih Sultan Mehmet)

İstanbul muhakkak fetholunacaktır. Bunu gerçekleştirecek ordunun kumandanı ne mutlu kumandan ve askeri ne mutlu askerdir. (Hz. Muhammed)

Gelecekte neslimizin durumu ne olacak? Adları Ahmet,Mehmet,Hasan,Hüseyin mi olacak yoksa Hans,Abraham,Coni mi olacak endişesi bizleri düşündürmüyorsa biz hangi feth’i kutlayacağız

İki büyük cihanın kesinti noktasında Türk vatanının ziyneti Türk tarihinin serveti Türk milletinin gözbebeği İstanbul bütün vatandaşların kalbinde yeri olan şehirdir. (Atatürk)

Dünyaya son kere bakacaksın deseler bu bakışı İstanbul’un Çamlıca’sından isterdim. (Lamartine)