İstanbul 12-13 Aralık 2013 Okullar tatilmi?

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

İstanbul 12-13 Aralık 2013 Okullar tatilmi?

Kış mevsiminin kendini gösterdiği son bir hafta içerisinde Ülkemizde birçok şehirlerimizde kar yağışları başladı.İstanbul’a da ulaşan kar yağışı dün gece etkisini iyiden iyiye göstermeye başladı.

10 Aralık Salı günü İstanbul’da kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Öğlen saatlerinde Anadolu yakasında yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı akşam saatlerinde Avrupa yakasında da etkisini büyük ölçüde göstermeye başladı.Ayrıca Perşembe günü yani 12 Aralık günü kar yağışının dahada artacağı bildirildi Perşembe günü İstanbul’da yoğun kar yağışının beklendiği açıklandı.Hava durumu böyle olunca İstanbul’daki öğrencilerin ve Ailelerin haklı olarak merak ettikleri bir soru sorulmaya başlandı.12 ile 13 Aralık günlerinde İstanbul’da Okullar tatil edilecekmi.

12 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ İÇİN OKULLAR TATİL DEĞİL

Kanal 24’e canlı bağlanan Vali Mutlu yarın okulların tatil edilmeyeceğini belirtti.

Mutlu şöyle konuştu:

“Yarın bugünden daha rahat geçecek. Çünkü herkes daha tedbirli olacak, buna inanıyorum. Yaptığımız uyarıları İstanbulluların dikkate aldığını gördük. Öğrencilerimizin tatil beklenti içerisinde olmalarını anlıyorum. Bugün okullarımızda çok büyük bir aksama olmaksızın günü tamamlamış olduk. Ama istanbul’un bazı bölgelerinde servis araçlarında aksaklıklar oldu maalesef. Genel bir aksama değil, kısmi bir sıkıntıydı. Ama bunun eğitimi etkileyecek bir boyutta olmadığını özellikle ifade etmek istiyorum. Yarına gelince, servis araçları daha tedbirli olacaktır, herkes tedbirli olacaktır. Ayrıca yarın meteorolojik şartlar daha uygun olacak.