İsrail'e Twitter Desteği

'Teknoloji Haberleri' forumunda HazaN tarafından 1 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Bugün okuduğum haberi sizlerle paylaşmak istedim. Eğer bu kanlı saldırıyı, şu günlerde fazlasıyla popüler olan sosyal paylaşım sitesi twitter destekliyorsa yazıklar olsun!!! deyip hemen hesabımı kapatacağım. Sizlerinde aynı hassasiyeti göstereceğinize eminim.
    İsrail'in kanlı baskınına uğrayan Özgürlük Filosu'nun İngilizce adındaki 'flotilla' sözcüğü Twitter'ın arama motorunda görünmüyor

Gazze’ye insani yardım taşıyan ve İsrail askerleri tarafından saldırıya uğrayan Freedom Flotilla, Twitter’ın ‘en popüler sözcükler’ listesinde uzun süre görünmedi! Dahası öğle saatleri itibarıyla Twitter’daki arama motoruyla 'flotilla' sözcüğü aratıldığınsa sonuç alınamıyor.

Twitter sayfasındaki arama kutusuna ‘flotilla’ sözcüğü girilip bu sözcüğün geçtiği twitlerin sıralanması istendiğinde sonuçlar verilmiyor, mevcut sayfada herhangi bir değişiklik olmuyor.

Halbuki Twitter’daki trendleri ölçen Trendistic sitesine göre son 32 saattir Twitter’da ‘flotilla’ sözcüğü geçen twitlerin sayısı ilk üç içinde bulunuyor.

Twitter'da açılan 'FreedomFlotilla' başlığı ise öğle saatlerinde listeye girebildi. Ancak ayrı aratıldığında 'flotilla' sözcüğü hala sonuç vermiyor. Gazze'ye yardım taşıyan Freedom Flotillo - Barış Filosu- adındaki 'flotillo', 'küçük filo' anlamına geliyor.

İnsanlıktan nasibini almamış cani İsrail'i lanetliyoruz... Anlaşılıyor ki Twitter gibi Sosyal Ağlar da Siyonist güçler tarafından yönetiliyor...

ntvmsnbc

2. bu siyonistlerinde el atmadığı yer yok

3. Yazıklar olsun twittere. her yönden tepki haydi müslümanlar birlikte dimdik omuz omuza.nsanlıktan nasibini almamış cani İsrail'i lanetliyorum

4. Facebook un sahibi mark zuckerberg de yahudi bu arada.

5. İsrailliler NTV'nin yayınını engellemeye de çalışmış.

İnsani yardım taşıyan gemilerin Gazze'ye girişini engellenmesine karşı Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkede İsrail aleyhtarı gösteriler düzenlenirken bunun tam tersi eylemler de İsrail tarafında Türkiye aleyhine düzenleniyor.

NTV Haber Müdürü Mete Çubukçu'nun akşam Can Dündar'ın sunduğu 'Canlı gaste' programına Aşdod Limanı'nda yaptığı bağlantı bir grup İsrailli tarafından İsrail bayrakları açılıp Türkiye aleyhtarı sloganlarla engellenmeye çalışıldı. Çubukçu, canlı bağlantıyı zorlukla gerçekleştirdi.

İsrailliler benzer engelleme girişimini El-Cezire muhabiri için de yaptı.Yazıklar olsun..Bu işte parmağı olanları Allah görüyor umuyorum ki cezalarını çekecekler.