İsrail yardımları teslim etti

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 2 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. İnsanlık dışı ve vahşice yapılan gece saldırısı, öldürülen, yaralanan ve zorla İsrail'e giriş yaptırılan yardımseverlerin ardından, İsrail; yardım filosuyla Gazze'ye gönderilen 10 bin ton dolayındaki insani yardım malzemesini bugün Gazze'ye sevketmiş.

Bu arada, Ynet haber sitesine bir açıklama yapan Gazze ile Koordinasyon ve İrtibat Ofisi Başkanı Albay Moşe Levi, ''bu malzemelere gerek olmadığını'' savunarak, aynı tür ürünlerin Gazze'ye düzenli olarak sevkedildiğini bildirdi. Levi, yardımların içinde 100'den fazla elektrikli mobilet, tonlarca tıbbi malzeme bulunduğunu ifade ederek, ''Bu da tüm filo yolculuğunun amacının propaganda ve provokasyon olduğunun, yardımla bir ilgisi bulunmadığının kanıtıdır'' görüşünü ileri sürdü.

Bütün yaşananların yanında İsrail'den İHH'ya gelen bir telefon, yanan yüreklerle dalga geçti. İHH İnsani Yardum Vakfı'nın israilden telefonla aranıp, küfür ve hakaret içeren sözlerle taciz edildiği, "gördünüz mü, nasılda öldürdük adamlarınızı" diye dalga geçildiği ortaya çıktı.

Burda söylemek istediğim ölenler inşallah şehit mertebesine ererken siz israilinde ne olduğu birkez daha çıktı ortaya. Bizim yada ölenlerimizin dalga geçilecek hiçbir şeyimiz yok asil bir görev uğruna ölmeyi göze alarak çıkmıştı hepsi yola zaten, ama siz tüm dünyanın lanetlediği bir ülke olma yolunda emin adımlarla yürümektesiniz.