İsrail yardım gemilerini vurdu !

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 31 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. İsrail yardım gemilerini vurdu !

İsrail, Gazze'ye giden yardım gemilerine ateş açtı: 2 ölü, 30 yaralı var...

İsrail komandoları, “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında Kıbrıs'ın güneyinden Gazze'ye doğru seyreden gemilere operasyon düzenledi. Operasyonda 2 kişi öldü, 30 yaralı var.

Akdeniz'de yükselen gerilim bu sabaha doğru İsrail'in komandolarının gemilere düzenlediği askeri operasyonla patlak verdi. İsrail askerleri denizden ve havadan yardım gemilerini abluka altına alarak operasyon düzenledi. Gemide yaşanan arbede ve İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 2 kişi öldü, çok sayıda yaralı var.

YARDIM ÇAĞRISI

İsrail komandolarının düzenlediği opersyonda gemide mahsur kalanlar yardım çağrısında bulunurken, İsrail askerleri gemilere asker indirmeye devam ediyor.

BAŞBAKANLIK'TA KRİZ MASASI

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere müdahale etmesi üzerine Türkiye, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gabi Levi'yi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıyor. Türkiye'nin sert bir tepki vermesi bekleniyor. Başbakanlık'ta bir kriz masası oluşturuldu. Türkiye gelişmeyi yakından takip ediyor.

Dışişleri Bakanlığından edinilen bilgiye göre, Brezilya'dan ABD'ye geçmekte olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, konuyu yakından takip ederek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü bilgilendirdi.

Yardım gemilerinden doğrudan bilgi akışının devam ettiği, gelişmeler hakkında arama kurtarma merkezinden kriz masasına ulaşan bilgilerin değerlendirildiği kaydedildi.

Dışişleri Bakanlığının, kısa bir süre içinde olayla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

TEHLİKELİ YAKINLAŞMA

Kıbrıs'ın 30 mil güneyinden Gazze'ye doğru giden "Mavi Marmara" gemisi ile diğer 5 gemi, hız kesmeden İsrail'in tatbikat yaptığı alana doğru yoluna devam ederken, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, gemide bulunanlara Kıbrıs açıklarında iki İsrail gemisinin kendilerine yaklaşmakta olduğunu bildirmişti.

İSRAİL KONSOLOSLUĞUNDA PROTESTO

Filistin'e insani yardım götüren gemilere operasyon düzenlendiği haberi, İsrail İstanbul Konsolosluğu önündeki gerginliği arttırdı. Protestocu gruptan yaklaşık 300 kişi, saat 05.00 sıralarında konsolosluğa girmek istedi. Polisin izin vermemesi üzerine, göstericiler ile polis arasında arbede yaşandı. Polis barikatları protestocu grup tarafından dağıtıldı. Polis vatandaşlara tazyikli su ve biber gazı sıkarak müdahale etti. Eylemciler polise, “Siz de müslümansınız. Biz de müslümanız. Müslüman müslümana bunu yapar mı“ diye tepki gösterdi. Protestocular oturma eylemi başlattı. Gerginlik devam ediyor.

kaynak

2. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

Çok üzücü bir durum israil filistinin yok olması için elinden geleni yapıyor Dnya seyirci kalıyor bişeyler yapmak laızm ama ne hangi güç durduracak bunu Allaha Dua etmekten başka çaremiz yok:f20:

3. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

Ölü sayısının 10'a yükseldiği söyleniyor. :(
    Nasıl bir vicdandır ki yardım elini kırmaya çalışabililir. Nasıl bir vicdan savunmasız masum sivillere üstelik amacı yardım olan insanlara bunu yapabilir. :f196:

4. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

İsrail bir şekilde kendi sonunu hazırlıyor gibi geliyor...Ama bu yapılanlarda bir şekilde unutulur nasıl ki geçtiğimiz zamanda gazze ye saldırıp ortalığı kan gölüne çevrildikten sonra günümüze kadar unutulduysa

5. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

İsrail'in insan dışı bir mahluk olduğu tescillenmiştir.:f20:

6. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

İsrailin vahşetine Filistin için dua etmekten başka hiçbirşey yapamıyoruz değil aslında... Bazı markaları kullanmayarak tepki gösterebiliriz,alternatif ürünlere yönelebiliriz :f40: belki bu onlar için çok ehemmiyetli değildir... Milyarlarca insanın maddi getirisi yanında bizim onlara kazanç sağlamamamız... Fakat en azından bu vehşete gerçekten seyirci kalmamış olacağız...Belki ileride yüzmilyonlara ulaşıcak :)....

7. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

Ölenler Rahmet Geri kalanlar başsağlığı dilerim.kesinlikle ölenler cenetlikliktir.mekanı cennet olsun.

ölenlerin sayısı 16 diye duyuruldu.:(

8. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

Bu nasıl insanlık dışı davranıştır böyle.Allah sonumuzu hayır etsin.

9. dila_

dila_ Yasaklı

Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

Bunlarda zerre kadar insaf yokmu insafı geçtim bunlarda insanlık denilen birşey bile kalmamış

10. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

şerefsiz israil bela arıyor.hitler boşu boşuna demedi bunlar dünyanın başına beladır diye

11. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

Dünya'yı terörize eden ABD ve kuklası israil, umarım yarattıkları bu kan denizinde yok olur giderler.

Ülke olarak gereken yaptırımları uygulamalıyız.

12. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

Tüm Forumdaş Halkı Ölü Sayısı 19 'a Yükseldi.Çok Üzücü Bir Haber Buna artık Kimse Seyirci Kalamazzz.:(

13. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

allah israili kahretsin bu insanlık dışı bir davranış o gemide benim dayımda bulunuyo allah yardımcıları olsun bizim elimizden gelen bir şey yok ama güçlü devletler birşeyler yapabilir ama onlar sadece üzgün olduklarını söylüyorlar kesinlikle bir kınama bile yok bu tam bir insanlık ayıbı

14. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

Yazık diyorum:( Yine unutulacak ve unutturulacak bir zalimlik...

15. Cevap: İsrail yardım gemilerini vurdu !

Allah görüyor bugünün yarını da var :f196:

ne edersen kendine edersin kendikendine .....