'İsrail özür dilemeyi kabul etti'

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 7 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. İsrail'in Haaretz gazetesi iki ülke arasında İsviçre'nin Cenevre kentinde yapılan görüşmelerde, İsrail'in Mavi Marmara baskını nedeniyle özür dilemeyi ve tazminat ödemeyi prensipte kabul ettiğini yazdı.
  [​IMG]
  Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun özel temsilcisi Yosef Ciechanover arasında İsviçre'nin cenevre kentinde kapalı kapılar ardında yapılan iki turluk görüşmelerden izlenimler İsrail basınında yer aldı.

  İki ülke arasındaki krizde sona yaklaşıldığını duyuran gazete Avrupalı diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde "Erdoğan'ın "özür olarak" kabul edebileceği, Netanyahu'nun ise "özür değil üzüntü" ifadesi olarak benimseyeceği bir açıklama formülü üzerinde çalışıldığını duyurdu.

  İsrail, tazminat ve özürün resmi olarak Türk devletine değil, kurban yakınlarına yapılmasının işleri kolaylaştıracağı görüşünde.

  Özür ve tazminat karşılığında Ankara'nın da jest olarak Mavi Marmara baskını ardından çektiği Tel Aviv Büyükelçisini geri göndereceği söyleniyor

  Cenevre'de Netanyahu'nun özel girişimiyle yapılan görüşmelerin ardından ülkelerine dönen diplmatlar, ele alınan önerileri Erdoğan ve Netanyahu'ya götürerek görüşlerini alacak. Taraflar önümüzdeki haftalarda üzerine çalıştıkları metne son şeklini vermek için yeniden biraraya gelecek.
  ekolay
   
Yükleniyor...
- 'İsrail özür dilemeyi Forum Tarih
Af dileme mesajları, özür mesajları Güzel Sözler 7 Ağustos 2014
Özür ve af dileme sözleri 2015 Güzel Sözler 14 Temmuz 2014
Sevgiliye Yazılacak Kısa Özür Mesajları Güzel Sözler 2 Kasım 2013
Öğretmen Özür Grubu Atama Sonuçları 2013 Merak Ettiklerimiz 26 Ağustos 2013