İsrail markalarına boykot çağrısı

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 12 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. İsrail markalarına boykot çağrısı

Tüketiciler Birliği Onursal Başkanı Bülent Deniz, İsrail, ABD ve İngiliz markalarını boykot ettiklerini bildirdi.

Deniz, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’de 27 Aralık’tan bu yana gerçekleştirdiği saldırıda yüzlerce Filistinli’nin hayatını kaybettiğini, binlercesinin yaralandığını ve sağ kalmayı başaranların ilaç ve gıda eksikliği nedeniyle her an hayatlarını yitirme tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını hatırlattı.

"İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamı finanse etmeyeceklerini" belirten Deniz, açıklamasında şunları kaydetti:

"Türkiye coğrafyasını paylaşan milyonlar, İsrail tarafından yürütülen bu soykırıma olan tepki ve nefretlerini sokaklarda dile getirmekte, öte yandan bu katliamı gerçekleştiren İsrail ve işbirlikçileri ABD ve İngiltere’ye karşı tüketici boykotu seçeneğini uygulamaya koymaktadırlar. Bu sürecin sonunda tüketici tarafından boykot edilecek mal ve hizmetlere ilişkin çeşitli listeler hazırlanmakta ve hızla yaygınlaşmaktadır. Örgütsüz olarak gerçekleşme eğilimindeki tüketici boykotu sürecinde oluşturulan ve elden ele dolaşan boykot listelerinde yapılması kuvvetle muhtemel yanlışlıkların önlenmesi, tüketimden gelen gücün etkin ve kararlı bir şekilde yönetilmesi yaşanan Gazze sürecinde bıçağın kemiğe dayandığı noktaya gelinmiş olunması nedeniyle bir kez daha boykot seçeneğini ülkemiz tüketicisinin gündemine sunmaktayız.

Tüketiciler Birliği tarafından yapılan araştırmalar ile İsrail, ABD ve İngiliz milliyetine sahip veya bu ülkelerdeki firmalarla iş ortaklığı ve işbirliği içinde olan firmalar, bu ülkenin simgesi haline gelmiş dünyaca bilinen markalar veya açıkça silahlı kuvvetlere fon aktardıklarını açıklamış olan firmaları tespit ettik ve bu firmalara yönelik boykot listesi düzenlendik."

Deniz, tüketicilerin, olası yanlışlıklara mahal vermemek için Tüketiciler Birliği tarafından oluşturulan ve açıklanan listeye itibar etmeleri ve bu listede yer alan ürünleri boykot etmelerini istedi.

haber3

Bu bağlantıdan listeye ulaşabilirsiniz...
    Tüketiciler Birliği

2. Cevap: İsrail markalarına boykot çağrısı

:eek: Hayat Su, Domestos ve ve veee Coca Cola nabarım ben bu üçlü olmadan tamam hadi ilk ikisine bir alternatif bulunurda sonuncu konusunda ne yaparım bilmiyorum nerdeyse tüm asitli içecekler var bu listede herkes fedakarlık yapacaksa şayet ben ilk iki ürünü çıkartıyorum hayatımdan :(

3. Cevap: İsrail markalarına boykot çağrısı

Hazancım bundan sonra cola turka içersin artık üçünüde çıkarmış olursun hayatından.

Bende dove sabun,lipton çay,omo,cif,hayat suyu hayatımdan çıkartıyorum. Meğer ne kadar çok yerleşmiş bu ürünler hayatımıza. :(

4. Cevap: İsrail markalarına boykot çağrısı

Nerdeyse herşey onların tekelinde... Kalabalık bir ülkeyiz kendi kolamızı çayımızı yapıp zıkkımlanamıyorsak yazık bize...

5. Cevap: İsrail markalarına boykot çağrısı

Haklısın ama yaptırmıyorlarki yapalım ... Şöyle böyle diyerek üretmemizi engelliyorlar malesef...Ama inşallah tersine dönecek... :f40:

6. Cevap: İsrail markalarına boykot çağrısı

herkes elinden geleni yaparsa inan çok şeyler olur. bakkala markete veya birşey alırken dikkat edersek olay biter yani zulme kendi ellerimizle son vermiş oluruz.:(
    harikasın Pardus:)

7. Cevap: İsrail markalarına boykot çağrısı

ben bu ürünlerden çogunu çıkartalı çok oldu listemden ve buna devam etmekde,de kararlıyım

8. Cevap: İsrail markalarına boykot çağrısı

Markette girdiğin zaman okadar alışkanlık olmuş ki bazı şeyler :oops:

Ama duyarlı olmak gerek ...

9. Cevap: İsrail markalarına boykot çağrısı

ya tamamda bizde kalitelisini yapmıyoruz kardeşim bir ara bende bingo kullanayım dedim sıfır kalite yahu pahalı yapın kaliteli yapın herkez alır eminim mesela ülker herşeyin en iyisini yapıyor şimdi onu bırakıpta başka marka alırsak haklısınızda deterjanda aynı şeyi düşünmüyorum

10. Cevap: İsrail markalarına boykot çağrısı

Kesinlikle haklısın şeker bizimkiler kalitesiz taklitlerden öteye gidemiyor maalesef.. Bunda da bence kolay yoldan para kazanma hırsı yatıyor. Tamam ilk etapta mükemmeli üretemeyebiliriz ama araştırma geliştirmeye önem verip kaliteyi arttırmak gerekiyor... Ama ürün kalitesini arttırma derdinde olmadığımız için maaleseff bir adım ileriye gidemiyoruz...