İsrail askerleri bir de hırsızlık yapmış!

'Haberler' forumunda cCasT tarafından 17 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

ERSOY YALÇIN/MERSİN

"Defne Y" adlı gemide elektrik zabiti olarak görev yapan Hakan Köse'nin (38) kredi kartları dahil bütün kişisel eşyalarına 31 Mayıs Pazartesi günü İsrail askerleri tarafından el konuldu. Köse, 2 Haziran'da uçağa binip yurda döndü. 3 Haziran'da da Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirilen Köse, İsrail askerleri tarafından el konulan kredi kartı ile Kudüs'te 62 dolarlık alışveriş yapıldığını söyledi.

Köse başından geçen olayı şöyle anlattı:

"31 Mayıs Pazartesi günü İsrail ordusu uluslararası sularda bizim gemiye operasyon düzenledi ve bunun sonucunda gemi personelini Hanzort Limanı'na götürdüler. Bizim orada bütün kişisel eşyalarımıza el koyup, bizi cezaevine götürdüler. Orada bir gün kalıp, 2 Haziran'da biz Türkiye'ye döndük. Türkiye'ye döndükten sonra kredi kartlarımı iptal etmeye çalıştım. Bana dediler ki, 'bir alışveriş yapılmış 3 Haziran'da. Kredi kartınızı şuanda iptal edemiyoruz, daha sonra iptal edeceğiz' dediler.

Ve bana doküman geldiğinde Kudüs'teki bir giyim mağazasından 62 dolarlık alışveriş yapıldığını gördüm. Yani ben Türkiye'deyken benim kredi kartımla bir alışveriş yapıldığını gördüm. Yani bunlar bizim eşyalarımızı aldılar. Ve geri vermedikleri gibi üstüne üstelik artık nasıl becerdiler bilmiyoruz, bizim kredi kartlarımızla alışveriş yapmışlar. Bizim kişisel eşyalarımıza ve kredi kartlarımıza Hanzort Limanı'nda el koydular. Alışverişi de Kudüs'te yapmışlar, arada çok büyük bir mesafe var.

Bu İsrail ordusunun yapmış olduğu düpedüz uluslar arası sularda hırsızlık. Bunlara tazminat davası açacağım. Bütün kişisel eşyalarıma el koydular, geri vereceklerini söylediler ama vermediler. Bizi uçakla Türkiye'ye göndereceklerini söylediler ama cezaevine gönderdiler. Üstüne üstelik bir de fatura geldi, görüldüğü gibi."

Hakan Köse, kredi kartının annesi adına olduğunu, kendisin ise ek kredi kartı çıkardığını kaydetti.