İsmet Berkan Kimdir

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 22 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. İsmet Berkan Biyografisi


  İsmet Berkan Hayatı  [​IMG]

  Son olarak üyesi olduğu Beşiktaş Yönetim Kurulu'ndan istifasıyla gündeme gelen İsmet Berkan, Radikal gazetesi eski Genel yayın Yönetmeni ve yazarıdır. İngilizce bilen İsmet Berkan evli ve 2 çocuk babasıdır.

  Türkiyede pek çok insanın Radikal Gazetesi deyince aklına gelen İsmet Berkan; henüz çocuk denecek bir yaşta, 14 yaşında Cumhuriyet gazetesinde çalışmaya başladı. 1978'den 1991 yılına kadar Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği, sayfa sekreterliği ve yayınlanan eklerin editörlüğünü yaptı.

  Para dergisinde genel yayın yönetmeni, Aktüel dergisinde editörlük görevi yaparken, bu sırada Hürriyet gazetesinde medya ile ilgili bir köşe kaleme aldı. 1994 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinin çıkış hazırlıklarına katıldı, 1996 Mart ayına kadar bu gazetede Yazıişleri Müdürü ve yazar olarak görev yaptı. Yeni Yüzyıl'daki bir iç anlaşmazlık sonrası bu gazeteden ayrıldı, bir dönem Posta gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. İsmet Berkan bir yandan da Radikal gazetesinin yayına çıkış hazırlıklarına katıldı. Radikal’in çıkmaya başlamasıyla bu gazetenin Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı oldu. 2000 yılının Ekim ayında gazetenin genel yayın yönetmenliğine getirildi. Uzun süre yürüttüğü bu görevine 31 Ağustos 2010'da veda etti. Halen Hürriyet Gazetesi yazarı sürdürmektedir.

  İsmet Berkan Beşiktaş Yönetiminden İstifa Etti
   
Yükleniyor...
- İsmet Berkan Kimdir Forum Tarih
İsmet Berkan Beşiktaş Yönetiminden Neden İstifa Etti Spor Gündemi 22 Ağustos 2012
Kısmetse Olur'da favori çiftiniz kim? Zaman Tüneli 20 Kasım 2015
Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua Dualar ve Faziletleri 30 Kasım 2013
Ben Onu Çok Sevdim İsmet İnönüyü Kim Canlandıracak? Popüler Diziler 4 Şubat 2013