İsmail Cem Televizyon Ödülleri

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 25 Nisan 2010 tarihinde açılan konu


  1. İsmail Cem Televizyon Ödülleri 2010
    Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen İsmail Cem Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu. Yarışma sonucu Ezel dizisi ödülleri topladı..
    [​IMG]

    Yarışmada 41 kategoride ödül kazananlar;

    En İyi Komedi Dizisi: Geniş Aile
    En İyi Komedi Dizisi Aktris: Demet Evgar (1 Kadın 1 Erkek)
    En İyi Komedi Dizisi Aktör: Ufuk Özkan (Geniş Aile)
    En İyi Komedi Dizisi Yardımcı Aktris: Ezgi Mola (Canım Ailem)
    En İyi Komedi Dizisi Yardımcı Aktör: İlker Aksum (Canım Ailem)
    En İyi Drama Dizisi: Ezel
    En İyi Drama Dizisi Aktris: Özgü Namal (Hanımın Çiftliği)
    En İyi Drama Dizisi Aktör: Kenan İmirzalıoğlu (Ezel)
    En İyi Drama Dizisi Yardımcı Aktris: Deniz Çakır (Yaprak Dökümü)
    En İyi Drama Dizisi Yardımcı Aktör: Selçuk Yöntem (Aşk-ı Memnu)
    En İyi Gençlik Dizisi: Es - Es
    En İyi Gençlik Dizisi Aktrist: Hümeyra (Melekler Korusun)
    En İyi Gençlik Dizisi Aktör: Avni Yalçın (Melekler Korusun)
    En İyi Gençlik Dizisi Yardımcı Aktrist: Rojda Demirer (Melekler
    Korusun)
    Gençlik Dizisi Yardımcı Aktör: Altan Gördüm (Kavak Yelleri)
    En İyi Dizisi Uyarlama Senaryo: Aşk-ı Memnu (Ece Yörenç, Melek
    Gençoğlu)
    En İyi Özgün Senaryo: Ezel (Kerem Deren, Pınar Bulut)
    En İyi Dizi Yönetmeni: Uluç Bayraktar (Ezel)
    En İyi Çıkış Yapan Dizi Yönetmeni: Görkem Turgut (Ömre Bedel)
    En İyi Dizi Görüntü Yönetmeni: Veysel Tekşahin (Ezel)
    En İyi Dizi Kurgusu: Serdar Çakular (Ezel)
    En İyi Dizi Müziği: Ezel (Toygar Işıklı)
    En İyi Dizi Sanat Yönetmeni: Dilek Yelence (Hanımın Çiftliği)
    En İyi Dizi Kostümü: Atila Tükkantoz (Hanımın Çiftliği)
    En İyi Dizi Makyajı: Hüseyin Üküm (Hanımın Çiftliği)
    En İyi Dizi Başlangıç Jeneriği: Haluk Arus (Aşk-ı Memnu)
    En İyi Dizi Fragmanı: Ezel (Ay Yapım)
    En İyi Unutulmaz Sahne Adayları: Ezel
    En İyi Kültür/Sanat Programı: Gezelim Görelim
    En İyi Gündüz Kuşağı Programı: Doktorum
    En İyi Spor Programı: Stadyum
    En İyi Çocuk Programı: Haberin Olsun
    En İyi Talk Show Programı: Muhabbet Kralı
    En İyi Müzik Eğlence Komedi Show Programı: Çok Güzel Hareketler Bunlar
    En İyi Yarışma Programı: Bir Kelime Bir İşlem
    En İyi Magazin Programı: Cumartesi Sürprizi
    En İyi İnternet Desteği: Ay Yapım (Aşk-ı Memnu)
    En İyi Belgesel Programı: Ayı ve İnsan (Ece Soydam)
    Yaşam Boyu Başarı Ödülleri: Uğur Dündar, Tuncel Kurtiz, Halil Ergün, Uğur
    Yücel, Metin Akpınar
    Antalya Özel Ödülleri: Müjdat Gezen, Perran Kutman, Güneri Civaoğlu
    İsmail Cem Özel Onur Ödülü: İz TV
    Kaynak: Medya Tava​