İşletim sistemi bulunmayan bir bilgisayara Windows 7 nasıl yüklenir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 18 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

1. İşletim sistemi bulunmayan bir bilgisayara Windows 7 yüklemek için

Bunun için, bilgisayarınızı Windows 7 yükleme diskini veya USB flash sürücüyü kullanarak başlatmanız ya da önyüklemeniz gerekir.

Bilgisayarınızı açın, Windows 7 yükleme diskini veya USB flash sürücüyü yerleştirin ve ardından bilgisayarınızı kapatın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İstendiğinde herhangi bir tuşa basıp görüntülenen yönergeleri izleyin.

Windows Yükle sayfasında, kullandığınız dili ve diğer tercihlerinizi girip İleri'yi tıklatın.

Windows Yükle sayfası görüntülenmezse ve bir tuşa basmanız istenmezse, bazı sistem ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Bunun nasıl yapılacağını öğrenmek için bkz. Bilgisayarınızı Windows 7 yükleme diskinden veya USB flash sürücüden başlatma.

Lütfen lisans koşullarını okuyun sayfasında, lisans koşullarını kabul ediyorsanız, Lisans koşullarını kabul ediyorum'u tıklatın ve sonra İleri'yi tıklatın.

Hangi yükleme türünü istiyorsunuz? sayfasında Özel'i tıklatın.

Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz? sayfasında, Windows 7 yüklemek istediğiniz bölümü seçin veya listelenen bölme yoksa, Ayrılmamış Alan'ı tıklatın ve ardından İleri'yi tıklatın.

Windows'un sistem dosyaları için ek bölümler oluşturabileceğini veya seçtiğiniz bölümün kurtarma dosyalarını ya da bilgisayar üreticinizin eklediği başka dosya türlerini içerebileceğini belirten bir iletişim kutusu görüntülenirse Tamam'ı tıklatın.

Bilgisayarınızı adlandırma ve başlangıçtaki kullanıcı hesabını kurma işlemleri dahil olmak üzere Windows 7 yüklemesini tamamlamak için yönergeleri izleyin.