Isırgan Çayının Faydaları Nelerdir?

'Şifalı Bitkiler' forumunda Yasemin tarafından 16 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


 1. Isırganın birçok derde deva olduğunu şifa kaynağı bir bitki olduğunu hepimiz biliyoruz.Özellikle Isırgan yaprağı özü iltihap önleyici özelliğe sahip.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/isirgan-cayi-faydalari-38187.jpg]isirgan-cayi-faydalari-38187[/IMGALT]

  Bu özelliği ile iltihaplı eklem ağrılarını hafifletmek için kullanılmaktadır.Isırgan genel olarak vücuttaki iltihabı azaltmaya yardımcı olur.Ayrıca ısırgan bitkisinde bulunan lektinler vücutta biriken toksinleri nötralize ederek çeşitli hastalıkların ortaya çıkma ihtimalini azaltır ve bazı hastalıkların gelişim sürecini yavaşlatmada oldukça etkilidir.

  Isırgan çayı idrar söktürücüdür ve vücutta biriken fazla suyun atılmasını hızlandırır. Bu özelliği ile idrar yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıkların iyileşme sürecini hızlandırır.Isırgan çayı böbrek taşı veya kumun vücuttan atılmasına yardımcı olur.

  Bitki, yüksek demir içeriği ile demir eksikliği anemisi yaşayan kişilere önerilir.Isırgan çayının ve özünün detoks etkisi vardır ve bağırsakları temizlemede oldukça etkilidir.Isırgan çayının buharını koklamak solunum yolunu açar, sinüzite bağlı ağrıları hafifletir, balgam çıkarılmasına yardımcı olur, burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur.

   
Yükleniyor...
- Isırgan Çayının Faydaları Forum Tarih
Isırgan Çayının Faydaları Nelerdir? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Isırgan Otunun Mucizevi Faydaları Nelerdir Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Isırgan otu nelere iyi gelir yararları? Şifalı Bitkiler 30 Mayıs 2014
Isırgan Otunun Faydaları Şifalı Bitkiler 1 Temmuz 2012